nahoru

Knihu „Nemožnost nuly“ Adély Knapové Český rozhlas zařadil mezi nejlepší počiny roku

red13. července 2016 • 12:30
Adéla Knapová, autorka knihy "Nemožnost nuly", je dlouholetou kmenovou reportérkou Reflexu.
Adéla Knapová, autorka knihy "Nemožnost nuly", je dlouholetou kmenovou reportérkou Reflexu.
• foto: 
Fra.cz

Literární novinka „Nemožnost nuly“ redaktorky Reflexu Adély Knapové vydanou nakladatelstvím Fra zařadil Český rozhlas mezi nejlepší knihy letošního roku. Pokud si ji vezmete na dovolenou, máte podle něj jistotu, že si s sebou berete „dobrou knihu“.

Knížka Nemožnost nuly Adély Knapové je drobná. Má toho ale v sobě dost. Její hlavní hrdina – tak jako všichni ostatní – nemá jméno. Není ho třeba, identifikuje se jen svým momentálním životním statutem. A ten se s postupem let radikálně mění, píše ve svém doporučení Klára Fleyberková, redaktorka Českého rozhlasu-Vltava.

Podle Fleyberkové autorka tak ukazuje, jak rodina prostá citů dokáže dítě ovlivnit, jak snadno člověk propadne melancholii a odevzdá se světu. A jak klíčové je setkání s touhou po smrti. Malá knížečka Nemožnost nuly má v sobě zkrátka celý lidský úděl.

 

Adéla Knapová je kmenovou autorku Reflexu od roku 2009. Za svou novinářskou práci obdržela různé ceny jako například Mladý Hemingway. V roce 2003 vyšel její první román Nezvaní.

red


Klíčová slova: kniha, reflex, literatura, rozhlas


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 

+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,760
22,080
29,280
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější