nahoru

Donkey Kong: Nejslavnější videoherní opice slaví 35 let. A Mario s ní

Pavel Dobrovský10. července 2016 • 21:36
Donkey Kong: Nejslavnější videoherní opice slaví 35 let. A Mario s ní
foto: archiv distributora
Nebudeme chodit dlouho okolo horké opice. Tohle je důležitá zpráva. Před 35 lety lidé poprvé spatřili opici Donkey Kong, která udělala zářez do historie popkultury jako žádná jiná.

OK, předběhl jí ještě King Kong. Naše opice se také jmenovala Kong, ale Donkey Kong. Stála si na vrcholu věže, schovávala za sebou pannu Pauline a po odvážném záchranáři v montérkách házela sudy. Ten chlapík, který jí chtěl stáhnout z kůže se jmenoval Jumpman.

FOTOGALERII ZHLÉDNĚTE ZDE>>>

Vlastně pardon, to byl jeho pracovní název. Veřejnosti se představil už jako Mário. Ano, TEN Mário s diktátorským knírem, který se ohlašuje slovy: „Ju-hů! It's me Mario!“ A tak začaly nekonečné ságy Donkey Kong a Mário. Téměř na den přesně před 35 lety. Pamatujete si to? OK, v tom případě si můžete připadat staří. Donkey Kong to schvaluje.

CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTĚTE NA WEBU ÁBÍČKA>>>

Pavel Dobrovský


Klíčová slova: počítačová hra, hry


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 

+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,760
22,080
29,280
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější