nahoru

Tomáš Baldýnský, praotec Comebacku, se vrací v raketě. Hlavně to nandat Polákům!

Milan Tesař5. července 2016 • 15:21
Tomáš Baldýnský.
Tomáš Baldýnský.
• foto: 
Petr Novák, Wikipedia (CC BY-SA 3.0)

Češi prý neumějí vyrobit sitcom. Popřít tohle léta zakořeněné tvrzení přijel do Varů scenárista a kreativní producent Tomáš Baldýnský, když přivezl ochutnávku satirického seriálu Kosmo. Na podzim jej odvysílá Česká televize.

Odborné kvality nechť detailně posoudí kolegyně Darina Křivánková. Já se ohromně bavil, ačkoli, uznávám, hleděl jsem na plátno přes clonu skutečnosti, že Tomáš je můj kamarád, začínal v kulturním oddělení Reflexu a stál u zrodu Zeleného Raoula. Snad psaní příběhů mimozemšťana posílilo Tomášovo autorské sebevědomí, pročež se vydal do televize Nova šířit svou víru v to, že i v českých podmínkách lze napsat žánr, jenž je stejně jako komiksy veskrze americký. Začátky nebyly snadné, dobře vím, jak vysokou zaplatil daň pionýra (fyzickou i duševní), ale vykopal ze země Comeback, z něhož zejména děti udělaly s mírným zpožděním na YouTube doslova kult. Nedávný výzkum prokázal, že pro české děti je hrdinou číslo nikoli Ferda Mravenec, práce všeho druhu, ale alkoholik, špindíra a milovník metalu Ozzák.

Při přípravě Kosma si Tomáš a jeho tým  položili několik jednoduchých otázek: Byla by to legrace, kdyby Češi chtěli letět na Měsíc? Nastaly by problémy s financováním, protože by kosmické dotace někdo rozkradl? Kecali by nám do toho Rusáci a Brusel? Sponzoroval by let Andrej Babiš s tím, že za to něco bude chtít? Budou tvořit posádku podivíni? Jelikož na všechny otázky zazněla kladná odpověď, máme tu po Čtvrté hvězdě další artikl na poli televizní zábavy, který se ČT nemusí stydět vyvážet. V případě Kosma minimálně do zemí visegrádské čtyřky, s nimiž se tvůrci opravdu nemažou. Copak lze dopustit, aby Poláci dorazili na Měsíc dřív než my?
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Filmy ve Varech Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začal. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Soutěže bude hodnotit odborná porota. Reflex navíc do Varů zve i na výstavu neznámé kolekce vtipů Vladimíra Jiránka. Přijďte se podívat. O celebritách ve Varech se dočtete zde


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,820
22,060
29,140
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější