Festival Karlovy Vary: Pedro Almodóvar představí Julietu | Reflex.cz
reklama
nahoru

Ve Varech se zas bude stát fronta na Almodóvara. Tentokrát na ženské drama Julieta

Kateřina Kadlecová22. června 2016 • 08:33
Ve Varech se zas bude stát fronta na Almodóvara. Tentokrát na ženské drama Julieta
foto: http://julieta-lapelicula.com/

Snímky Pedra Almodóvara patří v Karlových Varech k těm, na něž se před dvanáctisetmístným Velkým sálem stojí nejdelší fronty. Vídáme je tu pravidelně, co dva tři roky – posledně nostalgická Rozervaná objetí s Lluísem Homarem a Penélope Cruzovou v hlavních rolích a pak Kůži, kterou nosím s Antoniem Banderasem v roli plastického chirurga. Také letos nás Almodóvar oblaží svým novým kusem. Jeho dubnová novinka Julieta poběží v neděli 3. července a pak ještě dvakrát v rámci nesoutěžní sekce Horizonty.  

reklama

Příběh o dramatickém vztahu-nevztahu matky a dcery je po Květu mého tajemství nebo dramatu Volver dalším Almodóvarovým příspěvkem k analýze ženské duše. Po Buñuelovi nejslavnější španělský filmař se tentokrát nechal inspirovat povídkami Alice Munroové, kanadské nositelky Nobelovy ceny, jejíž prózy se věnují silným ženám a chybujícím matkám, jako je právě nešťastná Julieta. Podle umělecké poradkyně MFF KV Evy Zaoralové ovšem magický Španěl, držitel Oscara a mnoha dalších významných ocenění, neváhal do melodramatického příběhu plného vášní přidat svou typickou ironii a lehkou nadsázku.

Projekci snímku ve Varech osobně uvedou obě představitelky titulní role, Adriana Ugarteová a Emma Suárezová. První jmenovaná hraje Julietu ve věku 25–40 let, druhá Julietu po čtyřicítce. Festivalové ústředí prezentuje v tiskové zprávě madridskou rodačku Adrianu Ugarteovou následovně: „Pochází z rodiny, která měla blízko k umění, její dědeček patřil ke spolupracovníkům slavného režiséra Luise Buñuela. Svou hereckou kariéru začínala v televizních seriálech a menších filmech, ale již ve dvaadvaceti byla nominována na cenu Goya pro nejlepší mladou herečku. Širokou popularitu jí vzápětí vynesla úloha v seriálu La Señora. Spolupráce s Pedrem Almodóvarem je dalším výrazným posunem v její kariéře.“ Naopak Emma Suárezová „má za sebou bohatou filmovou kariéru, kterou odstartovala již jako patnáctiletá. Natočila desítky filmů a televizních seriálů, spolupracovala se známými španělskými režiséry, jako např. Julio Medem (Krávy, Zrzavá veverka, Země) nebo Agustí Vila, s nímž natočila snímek Moskytiéra (La Mosquitera), který získal na MFF Karlovy Vary 2010 Křišťálový glóbus pro nejlepší film“.

720p 480p 360p 240p
Trailer.

Emma Suárezová má ovšem ve Varech ještě jedno želízko v ohni, a to přímo v ohni Hlavní soutěže: ztvárnila hlavní ženskou roli v Nové kůži (La propera pell) režisérů Isakiho Lacuesty a Isy Campo. Thriller přibližuje záhadný osud devítiletého Gabriela, který se ztratí po neštěstí v horách a náhle se po osmi letech vynoří.

Diskuse ke článku

 

reklama
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře
reklama