nahoru

Meera Reed o Hře o trůny: Další vraždy nás už prostě nerozhodí

Kateřina Kadlecová23. května 2016 • 14:00
Ellie Kendricková jako Meera Reed
Ellie Kendricková jako Meera Reed
• foto: 
Profimedia.cz

Pátý díl Hry o trůny nepřipravil o život téměř nikoho, je to vůbec možné? I když ono se tomu zabíjení-nezabíjení stejně nedá věřit, když scenáristé nechali ožít Jona Sněha, takže si člověk připadal jako v Dallasu roku 1985 ve sprše s rok mrtvým a náhle procitnuvším Bobbym Ewingem… Každopádně – po pátém dílu s názvem Vrata mají Železné ostrovy nového vládce, intrikán Malíček se znovu snaží rozdávat karty a konečně se dozvíme, proč se Hodor kdysi zasekl a z normálního kluka se stal automat naléhavě opakující nesmyslné slovo „hodor“. Podívejme se na rozhovor Reflexu s veselou a upovídanou herečkou Ellie Kendrickovou (25), představitelkou Meery Reed, která i v tomto díle zachraňuje život Branovi Starkovi.

Nevadilo vám, že jste spolu s Branem Starkem, respektive s jeho představitelem Isaakem Hempsteadem Wrightem, měli celou pátou řadu pauzu a nepodívali se na scénu, aby jeho postava měla čas „vzdělávat se v jeskyni“ pod vedením Tříokého havrana, což skutečně není divácky příliš atraktivní?

Když jste herec, v jednom kuse děláte na několika věcech najednou, takže si vlastně od jedné z nich docela rádi na rok odpočinete a užíváte si, že je víc času na ty ostatní. Jasně, měla jsem štístko, protože jsem zrovna měla do čeho píchnout; v opačném případě bych asi byla dost namíchnutá. Ale stýskalo se mi po celý rok, na place Hry o trůny si člověk užije dost legrace.

Kdybyste takhle „dostala“ roční pauzu v životě, nejen v natáčení seriálů, k čemu byste ji využila?

Já bych strašně ráda četla. Prostě bych do sebe vcucla celou knihovnu. Určitě by mi to zlepšilo slovní zásobu a já byla skutečně výřečná, což momentálně nejsem.

Tomu se musím smát – někoho, kdo mluví takhle rychle a tak hodně, jsem už dlouho nepotkala.

No a víte, co bych četla? Všechny ty tlusté ruské romány, na ty jsem nikdy neměla čas, i když jich mám v knihovně spousty. Stovky a tisíce stránek. Chtěla bych je přečíst, jakmile se trochu uvolním v práci. Ale kdo z vás se v poslední době trochu uvolnil v práci, že… Jakmile je přečtu, budu se cítit jako skutečná nositelka kulturního odkazu. Vystudovala jsem angličtinu v Cambridge, takže se už navěky budu cítit provinile, že nečtu tolik, kolik bych měla.

Jak byste jakožto profík v oboru anglické literatury ohodnotila Hru o trůny, respektive její knižní předlohu?

No jsou fantastické, ty knihy, ne? Tolik příběhů-provázků tak mistrovsky spletených do jedné krásné tkaniny! Myslím, že oba hlavní scenáristé (D. B. Weiss a David Benioff; pozn. aut.) dostáli kvalitě nastolené Georgem R. R. Martinem. Obdivuju, že se jim podařilo dostat všechny ty různorodé postavy a prostředí pod jednu střechu, do komplexního, koherentního, hladce plynoucího příběhu.

Vy jste Martinovy knihy jako jedna z mála herců Hry o trůny četla. Jak se vám líbilo, že vám tu konkurenční výhodu vzali, když se v šesté sérii často pohybujeme mimo knihami vytyčený příběh?

No hrůza. Nemůžu machrovat na ostatní! Jediné, co jsem před natáčením téhle řady věděla dopředu, bylo, že budeme s Branem v jeskyni. Přesně tam ho totiž opouští zatím poslední díl Písně ledu a ohně. A my jsme teď všichni stejně ztracení, pokud jde o odhadování, co se stane v následujících dílech. Natožpak řadách.

Kdybyste měla tu moc přivést někoho z hrdinů seriálu zpět mezi živé, kdo by to byl?

Asi Ned. Cože, můj brácha? Ten slaboch? Ne! Počkejte, dělám si legraci, jasně, že bych měla ráda zpátky Jojena. Thomas (Brodie-Sangster; pozn. red.) nám na place chybí, navíc bych v té zmrzlé jeskyni uvítala nějakou rozumnější společnost než Hodora a zrcadlo. Ale zpátky k vaší otázce: podle mě byla nejsmutnější událostí celé dosavadní Hry o trůny smrt Eddarda Starka. Zabití tak skvělého člověka, a zároveň jedné z hlavních postav bylo tak šokující, že jsme podle mého všichni dost znecitlivěli. Další vraždy nás už prostě nemůžou rozhodit. Vrátila bych život Nedovi.Klíčová slova: HBO, hra o trůny, fantasy


Colours of Ostrava 2018

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Program a hvězdy Reflex Stage Festival v ulicích
Patrně největší hvězdou letošního ročníku hudebního festivalu Colours of Ostrava, který proběhne mezi 18. a 21. červencem, bude zpěvák Pharrell Williams. Jak vypadal první den s Williamsem, ale třeba i s Vojtěchem Dykem nebo Reflexem si prohlédněte ve fotogalerii Martina Straky. Pokud ještě váháte, pak vás určitě přesvědčí 10 důvodů, proč jet zrovna letos na Colours.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,850
22,020
28,920
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější