nahoru

Cena Česká kniha 2016: Hlasujte o vítězi a vyhrajte s ním!

Reflex.cz26. dubna 2016 • 06:32
Česká kniha
Česká kniha
• foto: 
ceskakniha.com

Staňte se už popáté jedním z porotců Ceny čtenářů České knihy. Ze čtrnácti titulů, navržených odbornou porotou, vyberte ten, který osobně považujete za nejlepší.

Vítěz Ceny čtenářů České knihy i jména deseti vylosovaných hlasujících, kteří získají dobrou knihu od českého autora, budou spolu s laureátem Ceny Česká kniha vyhlášeni ve čtvrtek 12. května v 17 hodin v rámci veletrhu Svět knihy, v sále Rosteme s knihou pražského Průmyslového paláce. Loni vše dopadlo takto – v hlasování sedmičlenné odborné poroty zvítězila Pálenka, banátské prózy z pera neznámého, za pseudonym Matěj Hořava skrytého debutanta.

Cenu čtenářů České knihy pak obdržel David Vaughan, původem britský rozhlasový žurnalista žijící již téměř čtvrtstoletí v Česku, za novelu s prvky dokumentu Slyšte můj hlas. U hlasujících na webu Reflexu ovšem ve čtrnáctičlenném širším výběru zvítězil Martin Reiner s Básníkem / románem o Ivanu Blatném, který už se dříve stal Knihou roku v populární anketě Lidových novin a sám autor za šestisetstránkový svazek obdržel i Cenu Josefa Škvoreckého a nominaci na Magnesii Literu v kategorii próza. Reinerův Básník u vás získal 15 hlasů, následující Pálenka s velkým odstupem pět hlasů. Jak rozhodnete letos?

Aby váš hlas mohl být započítán a slosován, vyplňte prosím také celé své jméno a poštovní a/nebo e-mailovou adresu. Uzávěrka hlasování je 9. května 2016 v 8.00 ráno.

Reflex.cz


Klíčová slova: literatura, knihy


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 

+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,880
22,420
29,450
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější