nahoru

Pařížské divadlo Opéra de Massy aplaudovalo Baletu Národního divadla

Veronika Bednářová10. dubna 2016 • 14:00
Pařížské divadlo Opéra de Massy aplaudovalo Baletu Národního divadla
foto: Pavel Hejný

Sportovní mikiny týmu “Czech National Ballet” jsou v poslední době vidět v zahraničí často; kvalita našeho prvního baletního tělesa je v poměru k ceně vysoká a tak je o Balet Národního divadla velký zájem v Západní Evropě. Jen v posledních dvou týdnech hostoval pražský balet v Paříži, Haagu a Mnichově.

Na přiložené fotogalerii vidíte reportáž z Paříže, z Opery de Massy, kde těleso pod vedením uměleckého šéfa Petra Zusky a v čele s prvními sólisty Nikolou Márovou a Michalem Štípou hostovalo 8. dubna s představením BREL – VYSOCKIJ – KRYL / SÓLO PRO TŘI.

Přípravy na večerní vystoupení i atmosféru na závěrečné děkovačce zdokumentoval speciálně pro Reflex fotograf Pavel Hejný; zachytil odpolední zkoušku tanečníků na jevišti, jejich trénink i oblékání a líčení na večerní vystoupení.

Veronika BednářováMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 

+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,760
22,080
29,280
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější