nahoru

Kopa nástrojů a hromada hlasů k tomu, to je virální jazzman Jacob Collier. V pátek v Akropoli

Mav6. dubna 2016 • 15:20
Kopa nástrojů a hromada hlasů k tomu, to je virální jazzman Jacob Collier. V pátek v Akropoli
foto: Jacob Collier

Vypadá jako mlíčňák, kterého zrovna vzali na konzervatoř, ale tenhle chlapík by tam z fleku mohl vyučovat na většině oborů. Tedy pokud nemá problém s lidmi – všechnu muziku si dělá sám, od A do Z.

Píseň složí (pokud nepřebírá nějaký slavný hit), zaranžuje, zahraje na neskutečnou škálu nástrojů (ovládá jich evidentně víc, než kolik běžný smrtelník zvládne vyjmenovat), nazpívá všechny vícehlasy (v úžasném rozsahu), celé si to v pokojíčku natočí a pak to nahraje na Youtube. A sbírá statisíce a milióny diváků (jistě hlavním lákadlem není jeho atraktivní zjev srovnatelný s Justinem Bieberem). A stylově pak album pojmenoval In My Room.

Že to není jen kouzlení s počítačem, se můžete přesvědčit v pátek 8. dubna v pražské Akropoli v rámci sedmého ročníku seriálu Mladí Ladí Jazz. Jacob Collier během své show ovládá přes deset hudebních nástrojů a za svou poměrně krátkou kariéru už si zahrál s takovými hvězdami, jako jsou Quincy Jones, Herbie Hancock, Chick Corea či Becca Stevensová. V současnosti připravuje album ve spolupráci s newyorskou fusion-jazzovou kapelou Snarky Puppy.

Jacobova hudba v sobě snoubí jazz, groove, folk, trip-hop, klasickou hudbu, gospel, soul a samozřejmě hodně improvizace. Proslul předělávkami (mnohé hned tak nepoznáte) od Stevieho Wondera, potažmo Michaela Jacksona či Raye Charlese, ale jeho vlastní tvorba není o nic slabší.

Mav


Klíčová slova: jazz, hudba, koncert, covery


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 

+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,870
22,420
29,450
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější