nahoru

Kamu představuje Vietnam, nejzajímavější je ale v Česku

Jan Škoda4. dubna 2016 • 08:00
Kamu představuje Vietnam, nejzajímavější je ale v Česku
foto: Česká televize

Po druhé řadě Deníku Dity P. uvádí Česká televize další kuchařskou show, tentokrát méně vycizelovanou, vždy vycíděnou kuchyni Dity Pecháčkové tu nahradily rušné vietnamské ulice, trhy a třeba i pražská Sapa. Nová šestidílná série Kamu ve Vietnamu odstartuje ve středu ve 21.50 na ČT2 a pohledem kuchařky a food bloggerky Kamily Rundusové alias Kamu představí vietnamskou gastronomii. A po dvou dílech je jasné, že nezůstane jen u polévky pho, jíž si už k obědu nedávají pouze hipsteři, ale i jejich matky.

Struktura prvních dvou dílů je stejná – Kamu cestuje po středním Vietnamu, setkává se s lidmi, poznává místní zvyky a ochutnává lokální speciality, aby se pak vždy na konci „vrátila“ do Česka, kde vybrané pokrmy připraví s členy místní vietnamské komunity. V ten moment se celá show stane nejzajímavější, protože se skrze jídlo pokusí aspoň trochu představit „české Vietnamce“, tedy konkrétní lidi s konkrétními životními příběhy.

Ve „vietnamské“ i „české“ části show trochu irituje vlezlý mužský voiceover jak z reklamy na nový studentský účet, který nečekaně slyšíme i ve chvílích, kdy by mohla a měla mluvit Kamu, třeba při samotném vaření. Kuchařka a bloggerka je v pořadu milá a sympatická, bohužel jí ale chybí výraznější charisma, které by show vtisklo větší osobitost. Dita Pecháčková alespoň zaujme monotónním projevem a specifickým slovníkem, Kamile Rundusové jakýkoliv trademark chybí.
K návštěvě pražské Sapy vás ale rozhodně naláká, koneckonců tapiokový škrob, mam tom pastu a banánový květ k přípravě jídel asi jinde moc neseženete. A třeba do obří tržnice nahlédne v dalších dílech ještě důkladněji, Kamu ve Vietnamu je totiž nejlepší v momentech, když je v Česku.Klíčová slova: Česká televize, Kamu, recenze


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 

+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,870
22,420
29,450
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější