nahoru

Kreslíř Štěpán Mareš vystavuje v Olomouci

Dan Hrubý29. března 2016 • 11:30
Kreslíř Štěpán Mareš vystavuje v Olomouci
foto: Štěpán Mareš

Autor Zeleného Raoula a dlouholetý spolupracovník Reflexu Štěpán Mareš vystavuje v Ateliéru Kateřiny Dostálové na Žerotínově náměstí v Olomouci. Návštěvníci tu zdaleka nenajdou jen originální kresby Zeleného Raoula nebo aktuální politickou satiru (jak jinak, v hlavní roli s panem prezidentem). Vůbec poprvé tu Štěpán vystavuje stránky z komiksového příběhu, který připravuje s klasikem tohoto žánru – spisovatelem Ondřejem Neffem. Jmenuje se Dívka s tváří z mramoru a jde o detektivku „po neffovsku“ prolínající tradici českého a amerického komiksu.

K vidění je tu i samostatný autorský komiks Štěpána Mareše s názvem Nevadská záhada. Ačkoli by se tak mohlo na pohled zdát, netýká se ztroskotaného létajícího talíře v Nevadské poušti. „Ale atmosféru Nevady to má,“ vysvětluje Štěpán. „Odehrává se v tajném lékařském ústavu na vojenské základně, kde se podaří dvěma mladým a krásným doktorkám vyvinout širokospektrální lék proti rakovině. Jenže, jak už to bývá, vidina obrovských zisků zasáhne do jejich dosavadního přátelství. Navíc jsou vzápětí uneseny.“

Výstava Štěpána Mareše potrvá do 31. května.

Dan Hrubý


Klíčová slova: mareš, komiks, raoul


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Slavnostní zahájení se promění v uctění památky nedávno zemřelého Miloše Formana. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
21,760
29,270
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější