nahoru

Nový Sacha Baron Cohen: Nemožný a nechutný Grimsby

Petra Tomanová25. února 2016 • 18:00
Nový Sacha Baron Cohen: Nemožný a nechutný Grimsby
foto: Sony Pictures Entertainment

Fotbalový chuligán Nobby Grimsby je novou reinkarnací britského komika Sachy Barona Cohena. Po úspěšném Boratovi, Alim G, Brünovi a také Diktátorovi přichází se špiónským filmem v duchu Johnnyho Englishe.

Přitroublý fotbalový fanoušek Nobby celých dlouhých 28 let hledal svého bratra. Když ho konečně našel, ukázalo se, že je to prvotřídní špión MI6. Nobby mu (jak jinak) překazí akci. Aby mu to vynahradil a také ho schoval, pouští se s ním na dobrodružnou cestu, na níž mají zastavit teroristy plánující útok.

Ve filmu, jemuž The Guardian udělil jen dvě hvězdičky z pěti, se role jeho mladšího bratra Sebastiana ujal Mark Strong, jeho přítelkyni, s níž má jedenáct dětí, ztvárnila Australanka Rebel Wilsonová a teroristka má tvář Penélope Cruzové.

Režiséru Louisi Leterrierovi a scenáristovi Cohenovi se do snímku podařilo dát tak nechutné eskapády, že nové formy reklamy dosáhli v americké talkshow Jimmyho Kimmela, kde nemohli vysílat scény z filmu – pustili je pouze živému publiku. Můžeme si jen domýšlet nejhorší, když sledujeme reakce diváků. I to ale stojí za to, člověk si říká, co tam asi tak je.

Do českých kin vstoupí film 10. března.

Petra Tomanová


Klíčová slova: filmy, sasha baron cohen, kino


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Slavnostní zahájení se promění v uctění památky nedávno zemřelého Miloše Formana. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,610
21,760
29,260
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější