nahoru

Se Zviřátky o dělání dětí, krizi středního věku a životě na Manhattanu

Kateřina Kadlecová9. února 2016 • 12:29
Se Zviřátky o dělání dětí, krizi středního věku a životě na Manhattanu
foto: HBO

Znepokojuje vás představa, že vaše intimní chvilky v posteli bedlivě sledují a velmi otevřeně komentují dvě krysy? A vadí vám obraz dvojice tučných muněk, které v klíně pana starosty, přesněji v jeho pubickém ochlupení, diskutují o svém nedávném rozvodu? Pochutnávají si u toho na pěkně husté krvi, která má tak trochu asijskou příchuť – že ona bude nakažená žloutenkou typu B? No úžo! Pokud tohle všechno snesete, užijete si se Zviřátky fůru legrace.

Nový animovaný seriál televize HBO odstartoval první epizodou v pátek 5. února i u nás a nejspíš to bude docela prča. Pokud tedy máte rádi programově primitivní animaci, svíravě trapné dialogy a přechytralá zvířátka. Animals neboli Zviřátka, americký komediální seroš pro dospělé od Phila Matarese a Mikea Luciana, produkovala společnost bratří Duplassových, což je záruka kvality.

Ostatně stejně jako ohlas, jaký loni v lednu vzbudily první dva díly na festivalu Sundance. V první, desetidílné sérii, která poběží každý pátek až do 25. března, se v půlhodinových epizodách postupně setkáme především se psy, s kočkami, holuby, mouchami, koni a veverkami, jejichž moudroprdné kecy člověka hrozí přivést do hrobu. Čím déle se díváte, tím více vám bude připadat, že fór těch dialogů, místy jak vypadlých z komedií Woodyho Allena, malinko ztrácí šťávu: tak jo, i myši řeší po většinu svého života sexualitu, nejen my lidi, a taky se zajímají o problematiku výchovy myšat a o mezimyší vztahy obecně.

Ale co s tím? Jenže pak se vynoří DJ Labkrysák, který má na zádech implantované lidské ucho, aby bylo na co navěsit sluchátka. A o epizodu dál holub-chlapák, který se chce stát maminkou (ano, přesně jako vy). Tahle nezávislá sonda ze života hmyzu, tenhle ponor do říše ironických, bystrých zviřátek, často inťoušů nebo psychoušů, má šmrnc a koule. Pokud jste už všechny South Parky, Futuramy i Rena a Stimpyho dávno nakoukali, tady máte další porci.Klíčová slova: zapnutá bedna, HBO, seriál


Colours of Ostrava 2018

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Program a hvězdy Reflex Stage Festival v ulicích
Patrně největší hvězdou letošního ročníku hudebního festivalu Colours of Ostrava, který proběhne mezi 18. a 21. červencem, bude zpěvák Pharrell Williams. Jak vypadal první den s Williamsem, ale třeba i s Vojtěchem Dykem nebo Reflexem si prohlédněte ve fotogalerii Martina Straky. Pokud ještě váháte, pak vás určitě přesvědčí 10 důvodů, proč jet zrovna letos na Colours.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,790
22,030
28,860
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější