nahoru

Hermiona černoška? Fandové Harryho Pottera se přou o divadelní hru

Mav, ČTK21. prosince 2015 • 20:00
Nová Hermiona. A který je vlastně Harry a který Ron?
Nová Hermiona. A který je vlastně Harry a který Ron?
• foto: 
Simon Annand

J. K. Rowlingová zase nabourala představy některých fanoušků své série o mladém čaroději. Nejprve šokovala informací, že Harryho guru a školní ředitel Albus Brumbál je gay, teď připouští, že jeho nejlepší kamarádka je vlastně možná černoška.

Stejně jako ředitelovu sexuální orientaci, i barvu kůže šprtky Hermiony neřeší autorka v knihách samotných, nýbrž v diskusích okolo. Aktuálně se jedná o chystanou divadelní hru o dospělém Harrym Potterovi a o obsazení hlavních rolí.

Výběr umělců do tří hlavních rolí přátel z dětství Harryho Pottera, Hermiony Grangerové a Rona Weasleyho oznámila produkce chystané hry Harry Potter and the Cursed Child (Harry Potter a prokleté dítě) dnes. Jména představitelů mužských rolí - Jamieho Parkera a Paula Thornleyho - emoce příliš nevzbudila. Na sociálních sítích se však okamžitě rozhořela debata, zda Hermionu, kterou v úspěšných filmových adaptacích ztvárnila bělošská herečka Emma Watsonová, může hrát Noma Dumezweniová původem ze Svazijska.

Podle Rowlingové je to dobrá volba a barva Hermioniny pleti nebyla v knihách nikdy určena. Na Twitteru připomněla, že má dívka "hnědé oči, kudrnaté vlasy a je velmi chytrá". Dlužno dodat, že filmová adaptace věrná nebyla, Emma Watsonová ji hraje s vlasy rovnými. "Bílá kůže nikdy nebyla stanovena," dodává nicméně autorka s tím, že "Rowlingová černou Hermionu žere".

Hra se široké veřejnosti představí 30. července v londýnském Palace Theatre, bude se odehrávat 19 let po porážce Voldemorta. Harry Potter bude přepracovaným zaměstnancem Ministerstva kouzel se starostí o tři děti, zatímco jeho nejmladšího syna Albuse Severuse čeká boj s "tíhou nechtěného rodinného odkazu". "Otec i syn se dozví nepříjemnou pravdu: temnota někdy přichází z nečekaných míst," uvedl jeden z producentů při představování hry letos v říjnu. Drama bude mít dvě části, které bude možné zhlédnout najednou či dva dny po sobě.

Knih J. K. Rowlingové o Harrym Potterovi se prodalo více než 450 milionů kusů v překladech do 78 jazyků. Filmy na motivy knih vydělaly po celém světě více než sedm miliard dolarů (174 miliard Kč).

Mav, ČTK


Klíčová slova: potter, fantasy, divadlo, filmy


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Slavnostní zahájení se promění v uctění památky nedávno zemřelého Miloše Formana. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society.

+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,600
21,730
29,220
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější