nahoru

VERONIKA BEDNÁŘOVÁ: Další Mrtvý v Ordinaci!

Veronika Bednářová17. září 2015 • 12:00
Ze seriálu Ordinace v růžové zahradě
Ze seriálu Ordinace v růžové zahradě
• foto: 
Nova.cz

K televizním seriálům mám stejný přístup jako vědec Sheldon ze seriálu Teorie velkého třesku; když už nějaký načnu, zůstávám mu věrná. Až za hrob.

Po úterním díle Ordinace v růžové zahradě mi ale došly síly a už vážně nemůžu. Končím. Dnešek, čtvrtek 17. září od 20.20, už nedám.

Je mi to líto. Zrovna, když Ordinace oslavila deset let na trhu (první řada se vysílala na TV Nova od 6. září 2005, druhá běží od 15. ledna 2008 a má název Ordinace v růžové zahradě 2) a poté, co jsem toho jako divačka tolik přežila.

Tolerovala a hájila jsem léta všechno, co ostatní divačky odsuzovaly jako nepravděpodobné. Třeba půl tuctu manželek primáře Mázla (Petr Rychlý), které všechny, jak v počítačové hře, postupně hynuly tragickou nebo násilnou smrtí. Fandila jsem Mázlovi i seriálu, i když se tam objevovala světlovlasá dívčí dvojčata a on dlouho, dlouho nepoznal, do které z nich je vlastně zamilovaný.

Jenže úterní díl o tom, jak Bobo (Martin Zounar) najme sňatkového podvodníka, aby se zbavil manželky Heluš (Martina Randová), a nová sestřička v brýlích odveze do márnice živého pacienta s příjmením Mrtvý, protože jí doktor Darek řekne: „Sestři, odvezte toho Mrtvýho,“ a rozumějte, ona si myslí, že je to mrtvý s malým m (do karty se sestry nedívají, to je jasné), tak tady by snad došla trpělivost i mrtvýmu. Nebo i Sheldonovi z Teorie velkého třesku.

Možná se k Ordinaci vrátím v roce 2035, kdy do Kamenice přijede na návštěvu Toníček (moc hodné dítě Dany Morávkové – ano, po té se mi bude stýskat — a Jana Čenského). Bude tam figurovat jako vrah. Nebo jako lékař. Nebo jako vrah-lékař.

Veronika Bednářová

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 

+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,790
22,150
29,300
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější