nahoru

David Bowie napíše hudbu k novému muzikálu o Spongebobovi

bar1. září 2015 • 14:48
David Bowie se svým Rolls Roycem v roce 1973
David Bowie se svým Rolls Roycem v roce 1973
• foto: 
ČTK/AP

David Bowie napíše několik písní do nového broadwayského muzikálu, který na jeviště přivede původně kreslenou postavičku Spongeboba v kalhotách.

Bowie ovšem není jedinou hvězdou, ktera se přípravy muzikálu účastní. Podle amerického časopisu Entertainment Weekly další písně dodají i skupiny Panic! At the Disco, Dirty Projectors, Flaming Lips, They Might Be Giants nebo členové Aerosmith Steven Tyler a Joe Perry či zpěvačka Cyndi Lauper. Podle producenta Russela Hickse ze společnosti Nickelodeon jsou všichni oddanými fanoušky Spongeboba.

Muzikál bude mít premiéru v příštím červenci v Chicagu, pak se přesune na newyorskou Broadway.

Účast rockové legendy na divadelním projektu o animované postavičce není až tak překvapivý. David Bowie totiž Spongeboba v roce 2007 namlouval.

Děj muzikálu se bude odehrávat v Zátoce bikin a postavičky ze seriálu budou hrát živí herci. Některé reálie prý budou diváci televizního seriálu poznávat, příběh bude ale úplně nový, stejně jako výtvarné pojetí. “Vše se bude samozřejmě točit kolem Spongeboba – nekonečné nevinnosti v moři cynismu,” uvedla v týdeníku Entertainment Tina Landau, režisérka muzikálu.

David Bowie zároveň oznámil, že připravuje vlastní muzikál inspirovaný jeho filmem "Muž, který spadl z nebe" z roku 1976, kde hrál mimozemšťana – alkoholika. Muzikál se bude jmenovat Lazarus a bude obsahovat nové písně i nové verze starých hitů.

bar

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Filmy ve Varech Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začal. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Soutěže bude hodnotit odborná porota. Reflex navíc do Varů zve i na výstavu neznámé kolekce vtipů Vladimíra Jiránka. Přijďte se podívat. O celebritách ve Varech se dočtete zde


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,840
22,120
29,290
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější