nahoru

Film Jurský svět má už třetí největší tržby všech dob. Před ním je Avatar a Titanic

vib1. srpna 2015 • 07:00
Film Jurský svět má už třetí největší tržby všech dob. Před ním je Avatar a Titanic
foto: Profimedia.cz
Jeden z nejočekavánějších filmů letošního roku, americký Jurský svět režiséra Colina Trevorrowa, se dostal v tržbách už na třetí místo historických tabulek. Před ním je pouze Avatar a legendární Titanic. Jurský svět na tržbách zatím získal 1,54 miliardy dolarů, přitom jeho rozpočet byl 150 milionů dolarů. V Česku ho vidělo ke konci minulého týdne 310 tisíc diváků.

Do první desítky mimořádně finančně úspěšných filmů ale pronikly letos i dalši dvě díla. Na pátém místě je "Rychle a zběsile 7" (režisér James Wan), který utržil 1,51 miliardy dolarů a hned za ním se ocitl "Avengers Age of Ultron" (Joss Whedon) s 1,4 miliardy dolarů.

Očekává se, že miliardovou dolarovou hranici by mohl atakovat i animovaný film "Mimoni" (Pierre Coffin) který zatím v kinech získal 772 milionů dolarů. Michochodem, je to zatím v letošním roce vůbec nejnavštěvovanější film v českých kinech, přišlo na něj již přes 600 tisíc diváků.

Pokud jde o tržby z hlediska celé filmové historie, tak na prvních dvou místech jsou dva filmy režiséra Jamese Camerona. S 2,79 miliardami dolarů neohroženě kraluje "Avatar" (z roku 2009). Na druhém místě je pak legendární "Titanic", kde jsou hlavními hvězdami Leonardo DiCaprio a Kate Winslet. Ten na tržbách dosáhl na 2,19 miliardy dolarů. Vzhledem k tomu, že šel do kin v roce 1997, kdy byly jiné ceny vstupenek, je to fantastický výsledek.

vib


Klíčová slova: reflex, filmy, titanic, avatar, jursky svet


Colours of Ostrava 2018

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Program a hvězdy Reflex Stage Festival v ulicích
Patrně největší hvězdou letošního ročníku hudebního festivalu Colours of Ostrava, který proběhne mezi 18. a 21. červencem, bude zpěvák Pharrell Williams. Jak vypadal první den s Williamsem, ale třeba i s Vojtěchem Dykem nebo Reflexem si prohlédněte ve fotogalerii Martina Straky. Pokud ještě váháte, pak vás určitě přesvědčí 10 důvodů, proč jet zrovna letos na Colours.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,850
22,020
28,920
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější