nahoru

Zapomeňte na Becherovku, Miloš pije koňak!

Marek Gregor5. července 2015 • 14:47
Miloš Zeman
Miloš Zeman
• foto: 
Jan Ignác Říha

Časopis Reflex zjistil, proč Miloš Zeman nedorazil do Varů.

Do Varů nebo do Varlat, jak tomuhle poruštěnému původně sudetskému lázeňskému centru říká přítel sochař Stefan Milkov, jsme dorazili až v sobotu odpoledne. Rekordní vedra, rekordní návštěva, uvítací becherovka v hotelové kavárně v Thermal. Baťůžkáři, nebaťůžkáři, známé tváře: herci Bolek Polívka a Zuzana Krónerová, nejoceňovanější český střihač Jirka Brožek, sochař a malíř Jarda Róna, režisér Marek Najbrt, všude někdo…

Vyrazíme na kolonádu, usedáme na jednu z mnoha zahrádek: „Dáme si bílé, přátelé z Mikulova mi kdysi poradili, že po víně se nepotíš,“ radí Milkov. Za chvíli se u nás zastaví nejmenovaná kámoška, filmová producentka, probíráme poslední prezidentský exces s nafukovacím člunem, vyprávíme si o první becherovce, o tom jak Richard Gere složil při openingu festivalu poklonu Václavu Havlovi a jak při tom snad všichni přítomní v sále sledovali Václava Klause. „Víš, že Miloš už Becherovku nepije? Pije koňak,“ říká kamarádka, a nám dochází, že nejspíš proto za panem prezidentem Bartoškou nepřijel.


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 

+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,810
22,260
29,470
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější