nahoru

Film Jurský svět už získal na tržbách téměř miliardu dolarů

Daniel Baret23. června 2015 • 08:53
Jurský park
Jurský park
• foto: 
Photo © Universal Pictures

Jurský svět, volné pokračování slavné dinosauří série, které vstoupilo do kin po celém světě (včetně Česka) 11. června, pokračuje v cestě za obrovským ziskem. Jen za první víkend získal tento film na tržbách po celém světě téměř 512 milionů dolarů, což bylo nejvíc v historii. A po poslední neděli je to už téměř miliarda dolarů. Konkrétně 981 milionů. Rozpočet Jurského světa byl přitom 150 milionů amerických dolarů.

Experti ale nepředpokládají, že nakonec Jurský svět (režisér Colin Trevorrow) překoná film Avatar (rok 2009, režie James Cameron), který měl na tržbách rekordních 2,8 miliardy dolarů.

Jurský svět boduje i u českých diváků, zatím ho v kinech vidělo 181 tisíc lidí, kteří za něj utratili 28 milionů korun.

Jen pro zajímavost – americký film Avengers: Age of Ultron vidělo za dva měsíce letošního roku v Česku 323 tisíc diváků a utratili za něj téměř 50 milionů. Takže Jurský svět se ještě musí hodně snažit…

Daniel Baret

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 

+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,760
22,080
29,280
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější