nahoru

Jurský svět utržil za první víkend nejvíce peněz ze všech filmů v historii

AP, ČTK16. června 2015 • 09:29
Jurský park
Jurský park
• foto: 
INT

Volné pokračování dinosauří série, které o víkendu vstoupilo do kin po celém světě (minulý čtvrtek i v Česku), utržilo během prvních dnů vůbec nejvíce peněz na vstupném v historii. Film Jurský svět získal do neděle celkem 511,8 milionu dolarů (téměř 12,5 miliardy korun). V rámci amerických kin je historicky druhý, uvedla agentura AP.

Ve Spojených státech Jurský svět s tržbami 204,6 milionu dolarů za první víkend téměř dvojnásobně překonal očekávání expertů a kromě superhrdinského filmu Avengers z roku 2012 v USA žádné dílo během úvodních dnů neutržilo více.

"Je to zcela výjimečné. Ten film má ohlas u diváků po celém světě," prohlásil šéf jedné z distribučních větví společnosti Universal Nick Carpou. Film podle anket u premiérových kin přitáhl do kinosálů zvláště mladé publikum, když téměř 40 procent návštěvníků bylo mladších 25 let.

AP, ČTK

Colours of Ostrava 2018

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Program a hvězdy Reflex Stage Festival v ulicích
Patrně největší hvězdou letošního ročníku hudebního festivalu Colours of Ostrava, který proběhne mezi 18. a 21. červencem, bude zpěvák Pharrell Williams. Jak vypadal první den s Williamsem, ale třeba i s Vojtěchem Dykem nebo Reflexem si prohlédněte ve fotogalerii Martina Straky. Pokud ještě váháte, pak vás určitě přesvědčí 10 důvodů, proč jet zrovna letos na Colours.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,790
22,030
28,870
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější