nahoru

Ve věku 93 let zemřel herec Christopher Lee, představitel Draculy a Sarumana z Pána prstenů

čip11. června 2015 • 14:19
Christopher Lee
Christopher Lee
• foto: 
EPA

Ve věku 93 let zemřel britský herec Christopher Lee, představitel hraběte Draculy, hraběte Dooku z Hvězdných válek i čaroděje Sarumana z Pána prstenů.

Podle informací britských médií zemřel Lee v v neděli v londýnské nemocnici za přítomnosti své rodiny. Herec byl tři týdny hospitalizován se srdečními a respiračními problémy, kterým nakonec podlehl.

Lee je spojován především s rolí ve filmu Dracula a jeho šesti pokračováních, ale mladší publikum ho zná především jako Sarumana z Pána prstenů. Londýnský rodák se objevil ve více než 300 rolích. Zahrál si například i lorda Summerislea ve filmu The Wicker Man (1973) nebo Francisca Scaramangu v bondovce Muž se zlatou zbraní (1974).

Od královny Alžběty si v roce 2001 vysloužil medaili britského impéria a stal se komandérem Řádu britského impéria, v roce 2009 byl povýšen na rytíře Řádu britského impéria.

čip

Colours of Ostrava 2018

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Program a hvězdy Reflex Stage Festival v ulicích
Patrně největší hvězdou letošního ročníku hudebního festivalu Colours of Ostrava, který proběhne mezi 18. a 21. červencem, bude zpěvák Pharrell Williams. Jak vypadal první den s Williamsem, ale třeba i s Vojtěchem Dykem nebo Reflexem si prohlédněte ve fotogalerii Martina Straky. Pokud ještě váháte, pak vás určitě přesvědčí 10 důvodů, proč jet zrovna letos na Colours.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,850
22,020
28,920
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější