nahoru

Režisér Nikolaev připravuje v Rusku filmový projekt o legionářích za 100 milionů korun

arb19. dubna 2015 • 18:00
Režisér Nikolaev připravuje v Rusku filmový projekt o legionářích za 100 milionů korun
Režisér Nikolaev připravuje v Rusku filmový projekt o legionářích za 100 milionů korun
• foto: 
Legiefilm.cz

Režisér Petr Nikolaev, který právě připravuje v Rusku velký filmový projekt inspirovaný osudy českých legionářů, byl zadržen na nádraží v Čeljabinsku, protože si vyfotil a natáčel místní nádraží. Po smazání snímků byl ale propuštěn. Příprava filmu tak pokračuje dál.

Společně s producentem Jiří Průšou v současné době podnikají cestu po stopách  československých legionářů. Z jejich cesty vzniká nejen rozsáhlá dokumentace, ale je mapována i prostřednictvím aktuálního deníku, který můžete sledovat na těchto webových stránkách.

„Jako malý kluk jsem si hrával s dědečkovou šavlí. Jeho samotného jsem nepoznal – byl popraven za heydrichiády. Až později jsem se dozvěděl, že byl legionářem. S přibývajícím věkem na něj stále víc myslím,” vysvětluje režisér Nikolaev jednu z motivací pro vznik filmu.

Na stránce www.legiefilm.cz  najdete informace o připravovaném projektu, který má vysoký rozpočet 100 milionů korun.

arb

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Slavnostní zahájení se promění v uctění památky nedávno zemřelého Miloše Formana. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
22,030
29,250
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější