nahoru

Komedie Vybíjená podle Viewegha bude mít netradičně premiéru v Londýně

ref2. března 2015 • 12:00
Lukáš Vaculík a Simona Krainová
Lukáš Vaculík a Simona Krainová
• foto: 
YouTube.com

Netradiční start čeká novou českou filmovou komedii Vybíjená, kterou natočil režisér Petr Nikolaev podle stejnojmenného knižního bestselleru Michala Viewegha. Do českých kin jde dílo příští čtvrtek, ale mimořádně bude uveden už na předpremiéře 7. března v The Prince Charles Cinema v londýnském West Endu.

Dvousálové kino, které vyrostlo z bývalého divadelního prostoru The Prince Charles Theatre, patří k nejtradičnějším filmovým stánkům v Londýně. Promítají se zde i kultovní tituly a snímky zlatého fondu kinematografie. Je to například i nejoblíbenější anglické kino režiséra Quentina Tarantina, který zde uvedl v premiéře oba díly svého filmu Kill Bill.

Londýnská premiéra Vybíjené, která do domácí distribuce vstupuje 12. března, je určena zejména Čechům a Slovákům, kteří žijí a pracující v Anglii. V britském hlavním městě se proto divákům osobně představí modelka Simona Krainová, která vytváří hlavní ženskou úlohu, trio hlavních mužských postav – Ondřej Sokol, Richard Genzer a Michal Suchánek a také režisér Petr Nikolaev a producent Rudolf Biermann.

ref

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,670
22,160
29,400
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější