nahoru

Chystá se nový filmový hit: Spielberg natáčí v Polsku o špionech a studené válce

ČTK, ref19. listopadu 2014 • 13:00
Steven Spielberg
Steven Spielberg
• foto: 
Profimedia

Slavný americký režisér Steven Spielberg natáčí nový film, kvůli němuž se dočasně změnila část Vratislavi v Berlín 60. let. Informuje o tom agentura DPA, podle které bude snímek o studené válce a špionech a chybět nebude ani Berlínská zeď. Vratislavský list ale napsal, že natáčení provází hrubé zastrašování obyvatel ochrankou

Kvůli nové práci se Spielberg vrátil do Polska po více než dvaceti letech, v roce 1993 tam natočil velmi úspěšný Schindlerův seznam. V novém filmu s pracovním názvem „St. James Place“, který se má v kinech objevit v říjnu příštího roku, hraje hlavní úlohu Tom Hanks.

Podle informací, které dosud pronikly na veřejnost, je scénář dílem bratrů Coenových. Pojednává o první výměně špionů mezi Spojenými státy a Sovětským svazem.

Server filmneweurope.com cituje jednoho z vratislavských filmařů, který oznámil, že natáčení v New Yorku už skončilo. Štáb se přesunul do Berlína a Postupimi a nyní je ve Vratislavi.

To na svém webu potvrdil vratislavský list Gazeta Wroclawska. Mimo jiné popisuje přísná opatření, která práci na filmu provázejí, jako je uzavření některých ulic a odklonění autobusových linek. Obyvatelé míst, kde se natáčí, si prý ale stěžují na až brutální zastrašování. Nesmějí prý například vyhlížet z oken. Když tak učiní, svítí jim ochranka lasery do očí.

ČTK, ref

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 

+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,760
22,080
29,240
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější