nahoru

Hity televize a kin: Vinaři na Primě (dva miliony) a pohádka Tři bratři (zatím 350 tisíc)

ref3. září 2014 • 08:00
Vinaři
Vinaři
• foto: 
Blesk - Karel Kopáč, David Malík

O nových televizních seriálech bylo v posledních týdnech napsáno mnoho textů, ale seriál Vinaři na televizi Prima překonal všechna očekávání. Jeho první díl přilákal v neděli večer téměř dva miliony diváků, což je na české poměry fantastické číslo.

Až 1,96 milionu lidí, kteří se dívali na Vinaře, je dokonce více, než mívá tradičně nejsledovanější televizní pořad na českém trhu. Tím jsou Televizní noviny na Nově. Ty poslední neděli dosáhly na 1,75 milionu. Pokud Vinařům (i když jim je vytýkáno údajné moravské nářečí, kterým ale Moravané nemluví) podobně vysoká čísla vydrží, bude to pro Primu velké vítězství v boji o televizní neděli.

Jasno se zdá být i v tom, jaký český film bude letos nejnavštěvovanější v kinech. Pohádku Tři bratři (režisér Jan Svěrák, scénář jeho otec Zdeněk) vidělo zatím téměř 350 tisíc lidí a tržby už překročily rozpočet díla (ten byl 42 milionů korun).

Jak Vinaře v televizi, tak Tři bratři v kinech, bude letos už jen těžko někdo překonávat.

 

ref

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Filmy ve Varech Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začal. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Soutěže bude hodnotit odborná porota. Reflex navíc do Varů zve i na výstavu neznámé kolekce vtipů Vladimíra Jiránka. Přijďte se podívat. O celebritách ve Varech se dočtete zde


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,850
22,080
29,080
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější