nahoru

Robert Vano vyfotil šohaje z Moravy bez košil, prudérní diskuse vrcholí

vib26. července 2014 • 13:00
Robert Vano vyfotil šohaje z Moravy bez košil
Robert Vano vyfotil šohaje z Moravy bez košil
• foto: 
Jihomoravská komunitní nadace

Je pozoruhodné, jak se některé zprávy šíří veřejným prostorem. Už před více než měsícem pořídil známý fotograf Robert Vano na Moravě charitativní kalendář s názvem Šohaji 2015. Regionální média o tom několikrát psala, dala hlas i kritikům. Vano, jako vždy, pojal totiž snímky netradičně. Použil sice na fotkách součásti místních krojů, ale chlapci nemají na sobě košile.

Po několika týdnech se toho chopila větší média a prudérní diskuse je na světě.

Vano údajně „znesvětil“ staré tradice. „Je přece nesmysl, aby se chlapci fotili bez košil. Není mi známo, že by takové fotky v minulosti vznikly," reagoval na netradiční kalendář šohajú ředitel Národního ústavu lidové kultury Jan Krist. Známo to sice není, ale není ani nic známo, co je na tom špatně.

Robert Vano přes své atraktivní fotografie pouze pomáhá charitativnímu kalendáři Jihomoravské komunitní nadace, která peníze použije na bohulibé projekty. Místo toho, aby byl za něco takového pochválen, běží republikou prudérní diskuse.

Kalendář bude pokřtěn tuto sobotu a stojí 500 korun.

Robert Vano vyfotil šohaje z Moravy bez košil

vib


Klíčová slova: reflex, vanoce, sohaji


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,100
29,330
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější