nahoru

Zlatou palmu v Cannes získal film Zimní spánek tureckého režiséra Ceylana

ČTK, lam24. května 2014 • 20:22
 Nuri Ceylan
Nuri Ceylan
• foto: 
Profimedia

Zlatou palmu dnes na 67. ročníku mezinárodního filmového festivalu v Cannes získal snímek Kis uykusu (Zimní spánek) tureckého režiséra.

Cenu pro nejlepšího herce dostal Timothy Spall za výkon v dramatu Mr. Turner o tomto slavném britském malíři. Trofej pro nejlepší herečku dostala Julianne Mooreová za roli hysterické hollywoodské herečky ve snímku Maps to the Stars (Mapy ke hvězdám), který má na příběhu rodiny Weissových poodhalit stinnou stránku Hollywoodu.

Na pomyslné druhé příčce skončil snímek Le Meraviglie (Zázraky) italské režisérky Alice Rohrwacherové, který dostal takzvanou Velkou cenu. "Bronzové" skončily hned dva filmy: snímek o vztazích mezi matkami a dcerami Mommy (Máma) teprve pětadvacetiletého Kanaďana Xaviera Dolana a 3D film Adieu au langage (Sbohem jazyku) filmového veterána Jeana-Luca Godarda. Oba snímky si rozdělily Cenu poroty. Třiaosmdesátiletý Godard se ocenění z Cannes dočkal vůbec poprvé, upozornila agentura AFP.

ČTK, lam

Colours of Ostrava 2018

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Program a hvězdy Reflex Stage Festival v ulicích
Patrně největší hvězdou letošního ročníku hudebního festivalu Colours of Ostrava, který proběhne mezi 18. a 21. červencem, bude zpěvák Pharrell Williams. Jak vypadal první den s Williamsem, ale třeba i s Vojtěchem Dykem nebo Reflexem si prohlédněte ve fotogalerii Martina Straky. Pokud ještě váháte, pak vás určitě přesvědčí 10 důvodů, proč jet zrovna letos na Colours.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,810
22,190
28,870
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější