Přes kosti mrtvých - Agnieszka Holland se vrací do Česka a bude točit thriller | Reflex.cz
reklama
nahoru

Přes kosti mrtvých - Agnieszka Holland se vrací do Česka a bude točit thriller

arb15. dubna 2014 • 13:21
Agnieszka Holland
Agnieszka Holland
• foto: 
Profimedia

Slavná polská režisérka Agnieszka Holland se po úspěchu s palachovským Hořícím keřem vrací do Česka. Podle literární předlohy polské spisovatelky Olgy Tokarczuk chce natočit thriller, který má zatím pracovní název Přes kosti mrtvých.

reklama

„Náš film by se mohl jmenovat i Tahle země není pro starý ženy. Přesně takový je svět, ve kterém žijeme a kde se tento příběh odehrává. Hlavní postava je upřímná, vášnivá, štědrá, inteligentní, ale i šílená. Šílená vzteky, posedlostí zvířaty a soucitem k lidem na okraji společnosti. Překypuje rebelií a rozhořčením,“ říká k zamýšlenému filmu Agnieszka Holland. Vztek, nepochopení a pohrdání nakonec dovedou hlavní hrdinku ke spáchání zločinu.

„Je to detektivka, podobenství a zároveň hořký obraz našeho světa, kde žijí lidé i zvířata, staří i slabí, bezbranní vůči brutalitě a blbosti. Bezbranní být nechtějí, takže příběh představuje takovou fantazii pomsty trochu jako v Tarantinových filmech,“ dodává Holland.

Podle producentů budeme sledovat hrůzu v malé osadě na česko-polském pohraničí, kde se v rychlém sledu stane několik záhadných vražd bez jasně vysvětlitelné logiky či motivu.

Snímek vznikne v polštině, počítá se ale s velkým zapojením českého štábu a herců. „Je to příklad smysluplné koprodukce - točí ho polská režisérka, která se u nás těší velké oblibě, proto věříme, že české diváky bude film opravdu zajímat. Navíc se děj odehrává v pohraničí, kde se mísí české i polské postavy,“ vysvětluje producentka Pavla Kubečková. Z české strany je to práce společnosti nutprodukce.

Pokud vše dopadne, jak má, film půjde do kin v roce 2016.

arb


Klíčová slova: Agnieszka HollandHořící keřDiskuse ke článku

 

reklama
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře
reklama