nahoru

V pražském Obecním domě budou řádit Burton, Elfman a Batman

Tereza Spáčilová21. března 2014 • 20:00
Karlíka a továrna na čokoládu
Karlíka a továrna na čokoládu
• foto: 
Profimedia.cz

Karlík a továrna na čokoládu, Střihoruký Edward,  Ospalá díra, Planeta opic, Beetlejuice, Frankenweenie: Domácí mazlíček, Batman: to vše (a víc) nikoli v kině, ale v koncertní síni. Už příští úterý zazní v pražském Obecním domě hudba skladatele se čtyřmi nominacemi na Oscara Dannyho Elfmana. A on bude u toho.

Hollywoodská legenda se navíc v Praze setká s svým věrným přítelem a spolupracovníkem Timem Burtonem, jehož výtvarný talent budeme moci ocenit na retrospektivní výstavě Tim Burton a jeho svět. Ta začíná jen o tři dny později v Domě U Kamenného zvonu.

Notoricky známé melodie tvůrce, jenž je i autorem simpsonovské znělky nebo skóre k oblíbeným „Zoufalkám“, zahraje Český národní symfonický orchestr, taktovky se ujme žák Leonarda Bernsteina John Mauceri.

Podobný zážitek už Elfman přichystal fanouškům ve Vancouveru, Los Angeles a Londýně, kde projekt odstartoval loni na podzim, ve slavné Royal Albert Hall. Součástí pražského večera bude velkoplošná projekce režisérových skic a storyboardů.

Danny Elfman a Tim BurtonDanny Elfman a Tim Burton

 

Příští rok oslaví nerozlučné duo třicetileté výročí spolupráce. Tu zahájil v roce 1985 první (a nedoceněný)  hraný celovečerní film Tima Burtona  Pee-Weeho velké dobrodružství (1985).

Elfman byl čtyřikrát oceněn na festivalu Benátkách, je držitelem ceny Emmy i Zlatého glóbu. V jeho portfoliu najdeme i jiné než Burtonovy snímky, například na Oscara byl naposledy nominován před pěti lety za životopisné drama Milk. Momentálně pracuj na doprovodu k filmovému zpracování bestselleru 50 odstínů šedi.

K dispozici zbývá posledních 28 vstupenek, převážně z nejvyšší cenové kategorie, zakoupit je můžete zde.

Tereza Spáčilová

Colours of Ostrava 2018

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Program a hvězdy Reflex Stage Festival v ulicích
Patrně největší hvězdou letošního ročníku hudebního festivalu Colours of Ostrava, který proběhne mezi 18. a 21. červencem, bude zpěvák Pharrell Williams. Jak vypadal první den s Williamsem, ale třeba i s Vojtěchem Dykem nebo Reflexem si prohlédněte ve fotogalerii Martina Straky. Pokud ještě váháte, pak vás určitě přesvědčí 10 důvodů, proč jet zrovna letos na Colours.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,850
22,020
28,920
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější