nahoru

Kultovní Forrest Gump vychází poprvé na české audioknize

rwb14. listopadu 2013 • 13:23
Český Forrest Gump
Český Forrest Gump
• foto: 
archiv

„Jedno vám teda povim, bejt idiot neni žadnej med.“ Tak zní legendární věta, kterou říká hlavní hrdina v dnes už kultovním americkém filmu Forrest Gump. Dnes bude představena stejnojmenná audiokniha namluvená hercem Janem Hartlem. Veledílo má celkový čas 8 hodin a 12 minut.

Román Forrest Gump vznikl na základě historek, kterému Winstonovi Groomovi, který je autorem díla, vyprávěl jeho otec před spaním. Všechny se točily okolo muže, který je sice pokládán za úplného idiota, ale přesto má řadu skvělých vlastností a naprosto čistou duši. K napsání přispěla i vlastní životní zkušenost spisovatele, který byl vojákem ve válce ve Vietnamu. Groom vydal Forresta Gumpa v roce 1986 a očekával velký úspěch knihy. Nebyl to sice prodejní propadák, ale ani žádný trhák. Ovšem v roce 1994 se objevil Forrest jako film v hlavní roli se slavným Tomem Hanksem. Nejenže je dodnes milován diváky a vydělal hodně peněz (rozpočet filmu byl 55 milionů dolarů a jenom v kinech vydělal téměř 700 milionů, další za televizní práva), ale i z knihy udělal naprostý bestseller. Té se prodalo po světě kolem dvou milionů výtisků.

Celou knihu teď namluvil herec Jan Hartl a vzhledem k délce audioknihy je to dobrý společník na dlouhé zimní večery nebo na cesty autem.

Audiokniha Forrest Gump; napsal Winston Groom; překlad Šimon Pellar; namluvil Jan Hartl; hudba Radek Trunda a Pavel Kadlec; vydal Kristián; Praha listopad 2013.

360p 240p
Český Forrest GumpVIDEO agentura Kristián

rwb


Klíčová slova: forrest gump, audio, Jan Hartl


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Slavnostní zahájení se promění v uctění památky nedávno zemřelého Miloše Formana. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
21,970
29,390
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější