nahoru
Kinotip Terezy Spáčilové

Je čtvrtek. A v kinech bude vlhko

Tereza Spáčilová5. dubna 2012 • 10:00
Titanic
Titanic
• foto: 
Profimedia.cz

Až dosud se stály fronty hlavně na fotbalovou western story z Houslic, teď se nám to v kinech nejspíš trochu zkomplikuje. Na plátna se totiž valí vlna nostalgie. Čtvrté, „vzpomínací“ Prcičky a Titanic obohacený o třetí rozměr, to může být pro český hit silný soupeř. Kéž by ho porazil Papež.

 

Prci, prci, prcičky: Školní sraz

2

 

Režie: Jon Hurwitz, Hayden Schlossberg

Hrají: Alyson Hannigan, Seann William Scott

Od dob, kdy Jason Biggs obcoval s jablečným koláčem, uplynulo třináct let a dobrou zprávou je, že už ho tyhle choutky přešly. Vlastně přešly všechny: na školním srazu, který tvoří páteř čtvrtého dílu prcičkovské série, se řeší trochu jiné věci než dřív. Kdo na koláčích a Stiflerově mámě vyrůstal, bude dílem zklamaný a dílem sentimentální, kdo Prcičky nikdy nemusel, nepochopí, proč se vůbec ještě točí.

 

 

 

Máme papeže!

4

 

Režie: Nanni Moretti

Hrají: Michel Piccoli, Nanni Moretti

Když jsem Morettiho veselohru viděla na festivalu ve Varech, tajně jsem doufala, že ji jednou někdo koupí. Dočkala jsem se — málem po roce, ale dočkala. Geniální komedie o papeži, který ze všeho nejvíc připomíná neurotické hrdiny nejlepších allenovských filmů, nahlíží za stěny Vatikánu perspektivou normálního člověka, a přitom neuráží ani nezesměšňuje. Díky bohu, že Máme papeže.

 

 

Zatímco spíš

3

 

Režie: Jaume Balagueró

Hrají: Luis Tosar, Marta Etura

Jedno je jisté: po tomhle filmu neulehnete do postele bez toho, že byste zkontrolovali prostor pod ní. Což je mimochodem důkaz, že strašení Jaumemu Balagueróvi jde. Co mu jde ještě, je však překvapivě také humor: ve své novince jím sice jenom lehce drnká na napjaté nervy, ale funguje to perfektně. Hororů je v českých kinech poskrovnu a těch dobrých tuplem, takže tady není o čem přemýšlet.

 

 
Titanic 3D

3

 

Režie: James Cameron

Hrají: Leonardo DiCaprio, Kate Winsletová, Kathy Batesová, Bill Paxton

Tak já to řeknu: nikdy jsem pořádně nepochopila, co lidi na té potápějící se lodi mají. Ani co mají na love story z podpalubí a té stokrát citované scéně na přídi. Taky mi ještě nikdo nevysvětlil, proč to celé musí trvat tři hodiny místo dvou a v čem je Leonardo DiCaprio sexy. Kdo čeká, že se mi „rozsvítilo“ po zkušenosti s 3D Titanikem, bude zklamán, nicméně jedno uznat musím: zážitek jsem měla hlubší než před lety. Byl dokonce tak hluboký, že jsem při jedné z vln směrovaných do publika málem polykala andělíčky. Kombinace Cameronovy preciznosti, třetího rozměru a obřího plátna IMAX zkrátka asi má svůj smysl. Na rozdíl od té tříhodinové stopáže.

 

Tereza Spáčilová


Klíčová slova: rxrx, terezaspacilova, kinotip


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Slavnostní zahájení se promění v uctění památky nedávno zemřelého Miloše Formana. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
21,970
29,190
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější