nahoru

Skvělá hudba pro prťata: Batolecí beatbox Bongo Bombarďáka

Kateřina Kadlecová20. ledna 2012 • 06:00
Bongo Bombarďák
Bongo Bombarďák
• foto: 
bongobombardak.cz

Staroušové si možná myslí, že předškoláci nemají rádi rap a hiphop a dávají přednost normalizačnímu popu, ale to se šeredně pletou. Kromě bejbypanku v podání proměnlivého ansámblu Kašpárka v rohlíku je už druhým rokem na scéně brněnský projekt alternativní muziky pro spratky a smradíky.

Loni v listopadu nezávislá stáj Indies poslala do světa Bongo BonBoniéru, teď to rozjela s Bongo BomBarďákem. Stálicemi obou výběrů jsou Květy, Poletíme?, Monty, Žamboši, Jablkoň, Koňaboj a jiní dobří koně, mix stylů je různorodý a šlape jim to. Brňáci navíc dobře využijí volnou vstupenku do tamějšího rodinného zábavného podniku Bongo, která je k cédéčku přiložena, a mrňata si (a vám taky!) navíc můžou vyhrát zájezd do Legolandu, když nahrají do písničky Šnek svou vlastní sloku. (Jak na to? Mrkněte se sem.)

 

 

Další dětské album vydala i folk-jazz-rocková formace Hm... Díky jejich Klukovinám se drobotina bezbolestně naučí pár básniček od Nezvala, Hiršala, Šruta, Hrubína nebo Kainara a ještě si to užije. Obě novinky jsou vážně dobré, tvrdí moji blízcí caparti a udělují certifikát „Laboratorně testováno na dětech“.

 Klíčová slova: rxrx, katerinakadlecova


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Slavnostní zahájení se promění v uctění památky nedávno zemřelého Miloše Formana. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
21,880
29,140
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější