nahoru

Frank Miller, tvůrce Sin City, si to konečně rozdá s Al-Kajdou. Holy Terror!

Darek Šmíd1. července 2011 • 10:07
Holy Terror
Holy Terror
• foto: 
archiv

Tak tohle bude velké. Nebo to bude opravdu stylová sebevražda. Frank Miller, autor revolučních komiksů Ronin, Batman: Návrat temného rytíře, Sin City nebo 300, po letech konečně dokončil svou velkou odpověď na 11. září 2001.

 

Původně se to mělo jmenovat Holy Terror, Batman! a mělo to být o tom, jak Batman rozmlátí držku Usámovi bin Ládinovi. Postupem času se z tohohle „extrémně agresivního kousku“, jak původní koncept označuje sám Miller, vytratil Batman (kterého autor, opět podle svých slov, „už dostal tak daleko, jak jen to šlo“) a stodvacetistránkový kus se teď jmenuje pouze Holy Terror. Batmana v něm vystřídá ryzí millerovský hrdina, supervycvičená chodící jatka jménem Fixer, který ovšem stále – stejně jako Batman v původním konceptu – půjde po Al-Kajdě.

 

 

Frank Miller platí za jednoho z komiksových apoštolů; monumentálním Návratem temného rytíře kdysi resuscitoval Batmana (a vůbec nevadilo, že netopýřímu muži bylo v jeho komiksu padesát a chodil tam o holi), jeho Sin City vrátilo americkému komiksu víru v černobílý formát a masivní zpracování bitvy u Thermopyl 300 dnes najdete v nejedné knihovničce studentů výtvarného umění. V poslední době se ale i velký Frank párkrát seknul – pokračování k Návratu temného rytíře The Dark Knight Strikes Again vzbudilo u fanoušků agresivní odpor, jeho Batman a Robin byl zajímavý hlavně tím, jaký kokot se tam z Batmana stal, a jeho exkurz do filmového světa The Spirit byl stejně strašný, jako bylo Sin City dobré.

 

Holy Terror je očekáván jako velký Millerův návrat. Teď jde jenom o to, jestli mu nedávná exekuce bin Ládina z laufů zvláštního amerického komanda neudělala předem čáru přes rozpočet… (Ne, bude to super, protože Frank je šéf.)

 Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,540
21,650
28,580
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře