nahoru

Turecký televizní seriál Tisíc a jedna noc na Nově je peklo na zemi

Luděk Staněk7. února 2011 • 10:07
Tisíc a jedna noc
Tisíc a jedna noc
• foto: 
nova.cz

Pokud jste se včera dívali na turecký televizní seriál Tisíc a jedna noc na Nově, máte proti ostatním lidem značný informační náskok - víte, jak vypadá peklo.

 

Mají tam bílé židle a hlavním nástrojem mučení hříšníků jsou dramatické pauzy, ještě dramatičtější pohledy a hudba, při jejímž poslechu máte dojem, že ukousnout si tři prsty na ruce, pokud někdo zaručí, že už nikdy nic podobného neuslyšíte, není zas až tak špatný nápad.

 

 

Jistě, je o výrazně ženský pořad, který z principu nemohu chápat, ale po zhlédnutí prvního dílu musím smeknout před odvahou programového oddělení televize Nova. Při představování programového schématu tvrdili, že lidé chtějí v těchto těžkých časech na obrazovce více lásky. Osobně jsem v prvním dílu žádnou lásku neviděl, ale možná jen proto, že jsem ji přes dramatické pomlky herců přehlédl.

 

 

Faktem ale je, že v případě Tisíce a jedné noci nejde o lásku, jako spíše o optimismus. Vedení Novy ho potřebuje, pokud doufá, že se tahle věc udrží v hlavním vysílacím čase. A diváci ho potřebují, aby tuhle emocionální pustinu přežili ve zdraví.

 

Update: Jak to vypadá v pekle zajímalo podle čerstvých dat sledovanosti 1 340 000 diváků starších patnácti let (tedy o 300 000 víc, než těch, které zajímalo jak vypadá Bruce Willis ve Smrtonosné pasti 4, jen pro srovnání).  Nikoli optimismus, ale zvědavost se zdá být opiem lidstva.Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,320
20,580
28,740
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře