nahoru

Talentmania: Válkou o talent vstoupila TV zábava do obludária

Milan Tesař30. srpna 2010 • 10:07
To je on - muž,  který porotě zazpíval s maskou prasete na hlavě.
To je on - muž, který porotě zazpíval s maskou prasete na hlavě.
• foto: 
Reprofoto TV Nova

Nejzábavnější a nejtalentovanější postavou, jež v neděli večer prošla přes obrazovku, byl muž, který za ty dvě hodiny nevýslovné nudy hned třikrát nebo čtyřikrát zachránil chov kladrubských koní v reklamě na nejmenované pivo.

 

Je to přísný soud? Představte si casting na Česko hledá SuperStar, kde by se lidi místo zpívání bleskurychle shýbali pro propisovačku. A pokud by svou šikovností zaujali porotu a postoupili, napříště by se … znovu bleskurychle shýbli pro propisovačku.

 

Nedělní souboj Primy s Novou na téma „talent“ samozřejmě trhne rekordy sledovanosti. Mimo jiné i proto, že obě televize do této hovadiny investovaly obrovské peníze vybuzené přímým soubojem o diváka, čili pokud jedna z nich prohraje (a jakože prohraje), bude na tom zle. Vzpomeňme na „crash“ VyVolených a Big Brother, z něhož se Nova vylizovala dlouho.

 

Fakt je, že obě stanice tímto formátem posunuly televizní zábavu do nové fáze – české celebrity si podaly ruku s pouťovým obludáriem a cirkusem a je pozoruhodné, jak dobře se na pilinách šapitó vedle cvičených medvědů cítí Leoš Mareš a jeho modelky. Nechci urazit cirkusáky, kteří své umění často představují na vrcholné úrovni. Tady jsem spatřil „talentovanou“ netopýří ženu, jež byla na hrazdě v permanentním pádu, a kouzelníka s mizernými triky. Zlaté dobré Televarieté se špičkovými výkony východoněmeckých akrobatů.

 

Světy televize a pouťového obludária se přibližují stejně nezadržitelně jako kdysi Sojuz a Apollo. Tehdy, aby byl mír, teď, aby byla sledovanost. Rozdíl je v tom, že v obludáriu byli drženi zhyzdění lidé nedobrovolně na rozdíl od pána, jenž se pořezal, jedl sklo, a kdyby, nedej bože, postoupil do dalšího kola, slíbil, že si něco uřízne cirkulárkou.

 

 

Na Nově jako by se pokusili provést zátěžovou zkoušku, jak dlouho lze udržet pozornost diváka, aniž by se na obrazovce cokoli stalo. V prologu šlo jedině o to, říct: začínáme!, takže jeho tvůrci spotřebovali stopáž celovečerního filmu na to, aby představili čtyřčlennou porotu, která přijíždí po jednom v luxusních vozech před jakýsi zámek na Moravě, a na to, aby porota představila samu sebe při značně nevtipném hodnocení hrstky šílenců, kteří zjevně neodhadli své síly.

 

Co je však legrační sledovat? Že čím primitivnější, vyprázdněnější pořad v televizi v poslední době běží, s tím větší vervou se s kamerou cpe do zámků, zlacených divadel, přepychových rób a smokingů …

 

Celé je to chucpe, řekl by starý Žid.


Zaujal vás tento článek? Podpořte nás v anketě Křišťálová Lupa 2010. Děkujeme.Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,260
20,450
28,620
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře