nahoru

Chudák Jiří Janeček, ukradli mu auto

Marek Stoniš12. srpna 2010 • 14:04
Všemohoucí ve vířivce
Všemohoucí ve vířivce
• foto: 
Reflex

Generálnímu řediteli České televize Jiřímu Janečkovi ukradli auto. V červenci zloději vylomili zámky jeho luxusního BMW X6 za bezmála dva miliony korun (to si kupují movití a úspěšní lidé především proto, aby měli nadhled nad děním na silnici), nasedli do něj a popojeli pár set metrů, než auto odmítlo pokračovat dále, protože v něm neseděl jeho majitel. (Volant možná funguje jen na otisky prstů vládce Kavčích hor, kdo se v těch zabezpečovacích hejblátcích má vyznat…)

 

Někdo si možná řekne - podívejme se na panáčka, v jakém drahém autě si vozí své veřejnoprávní pozadí; to se mu to nakupujou Bavoráky, když mu měsíčně povinně sypeme více, než činí nová daň za povodně a když mu Helena Fibingerová přiklepává roční odměny v řádech několika set tisíců!

 

Podívejme se však na příběh střízlivýma očima, nezalitýma krví závisti. A hned vás nutně musí vůči panu generálnímu přepadnout něco jako lítost: Představte si, že dáte dva miliony za vůz, kterému někdo rozbije zámek, sedne si do něj a projede se v něm (co na tom, že jen pár metrů)! Cizí člověk, zloděj nevábného charakteru s pochybnými hygienickými návyky vám zamoří luxusní vůz, který opečováváte a parkujete ve vyhřáté či klimatizované garáži.

 

Situace mnohokrát popsaná – majitel takto zneuctěného auta jej raději prodá a koupí si nový, nedotčený. Třebaže na celé transakci ztratí i několik set tisíc korun. Už chápete, jak musí Jiřímu Janečkovi být? Uprostřed pohodového léta plného repríz najednou takové premiérové starosti…Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,850
22,020
29,130
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější