nahoru

Elegantní dravec Mercedes-Benz SL

Komerční prezentace1. července 2016 • 00:00
Elegantní dravec Mercedes-Benz SL
foto: Mercedes-Benz

Jedna z legend automobilového světa přichází ve výrazně inovované podobě. Mercedes-Benz SL je nyní k dispozici se značně optimalizovanou technikou i markantně změněným designem. 

Suverénní výkon motoru, pozoruhodné jízdní výkony a výrazný design se stylovými detaily. To přesně jsou znaky novinek Mercedes-AMG SL 63 a Mercedes-AMG SL 65. Mezi technické skvosty patří sportovní podvozek na základě systému Active Body Control, nyní standardně dodávaný samosvorný diferenciál zadní nápravy, ještě rychleji reagující a řadící sedmistupňová sportovní převodovka AMG SPEEDSHIFT MCT (SL 63) a pět jízdních režimů AMG DYNAMIC SELECT.

Mercedes-Benz SL 63Mercedes-Benz SL 63

Naše aktualizované vysokovýkonné roadstery SL 63 a SL 65 nabízejí jedinečné zážitky z jízdy: Kombinují pro AMG typické jízdní výkony s potěšením z jízdy s větrem ve vlasech a suverénním komfortem při cestování na dlouhé vzdálenosti,“ říká Tobias Moers, předseda představenstva společnosti Mercedes-AMG GmbH.

Mercedes-Benz SL 63Mercedes-Benz SL 63

Nabídka zahrnuje modelové varianty SL 400 s motorem V6, jehož výkonové parametry byly zvýšeny na 270 kW (367 k) a 500 N.m (plus 25 kW/35 k a 20 N.m), a SL 500 s motorem V8 o výkonu 335 kW (455 k).

Mercedes-BenzMercedes-Benz

Markantní design zdůrazňuje sebevědomé vystupování obou vysokovýkonných roadsterů. Zcela nová a mnohem výraznější je čelní partie, které dodává dynamickou tvář nově tvarovaná maska chladiče s dvěma ozdobnými lištami a větší šířkou ve spodní části. Šířku vozu zdůrazňují také přední nárazník se stylizovaným křídlem ve tvaru písmene A, velké otvory pro přívod chladicího vzduchu s aerodynamickými prvky, a přední spoiler. Nový vzhled modelu SL je nezaměnitelný také díky novým světlometům LED, které jsou dodávány standardně se systémem adaptivního řízení ILS (Intelligent Light System) a jsou protaženy daleko do stran.

Mercedes-Benz SL 65Mercedes-Benz SL 65

Zásadní podíl na vysoké úrovni jízdní dynamiky má také inteligentní lehká konstrukce. Celohliníkový skelet karoserie je u typu SL základem vysoké tuhosti, bezpečnosti a komfortu, při současném dosažení nízké hmotnosti. Jen několik dílů je vyrobeno z jiných materiálů. Například do střešních sloupků A jsou z bezpečnostních důvodů integrovány velmi pevné ocelové uzavřené profily.

Modernizovaný model SL byl na trh uveden na jaře 2016.

Komerční prezentace
Kurzy měn
25,560
21,800
29,060
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře