nahoru

V Česku je 100 tisíc závislých na hazardu. Horáček for president!

Jiří X. Doležal22. listopadu 2016 • 10:30
Michal Horáček
Michal Horáček
• foto: 
Profimedia.cz

Odtržení od zdravého rozumu je u našich neomarxistických městských elit tak důsledné, že za mravného a kultivovaného kandidáta na prezidenta forzírují pana Horáčka. Muže, který vydělal na zhoubné neřesti půl miliardy. A teď by se měl stát mravní autoritou.

Česká televize v pondělí v Událostech odvysílala nová data o hazardu v naší republice. Chorých, patologických a závislých hráčů je u nás asi sto tisíc, což odsunuje na druhou kolej heroin s pervitinem dohromady. Za loňský rok Češi protočili v hazardu sto padesát dva miliard korun, a z toho - abych byl na pana Horáčka spravedlivý - „jenom“ čtyřiačtyřicet miliard projeli Češi v roce 2015 v kursových sázkách.

Hráčství je sociální patologií, postaru neřestí, i když nedosahuje patologické úrovně. Je to pokleslá zábava srovnatelná se sledováním porna nebo návštěvou nevěstince. Cosi, co je sice součástí života, ale málokdo se s tím úplně rád chlubí na veřejnosti. Do heren a bordelů se chodí za šera.

Přitom hráčství má - výrazně více než oba dva další uvedené příklady - šanci svého provozovatele dostat do ekonomických potíží a existenčního kolapsu mnohem rychleji a spolehlivěji. Prohrát se totiž dá za jednu noc o několik řádů více peněz, než prosouložit s hampejznými ženštinami. A zničit lidský život dokážou kursové sázky stejně jako hrací automaty - nedávno jsem o tom psal.

Takže pokud někdo vydělá na kursových sázkách jako pan Horáček, můžeme mu to přát, nedělal nic ilegálního, ale měl by s tím zůstat doma a neaspirovat na to, že se stane prvním mezi rovnými občany. Ztělesněním státu, jeho reprezentantem a zástupcem. A pokud možno i mravní autoritou.

Pan Horáček se nechal slyšet, že má majetek skoro půl miliardy, a že si svou prezidentskou kampaň zaplatí sám. Je to skvělé a šlechtí ho to, bude jí ovšem platit z peněz vytahaných mimo jiné i ze závislých, hraním zničených ubožáků.

Žádám proto pražskou kavárnu, aby se od Horáčka z mravních důvodů distancovala a navrhla jako prezidentského kandidáta někoho, kdo vydělal na kokainu. Mravně a z hlediska rizik pro klienty je to v podstatě to samé jako vydělávat na hráčích, ale ten koks si uživatelé na rozdíl od kursových sázek opravdu užijou.

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,860
22,030
28,920
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější