V Reflexu jak u policie! | Reflex.cz
reklama
nahoru

V Reflexu jak u policie!

Jiří X. Doležal 11. července 2016 • 09:00
V Reflexu jak u policie!
Symbolem změny a nových pořádků se přesně před třemi lety stala razie policejních útvarů v čele s Robertem Šlachtou na Úřadu vlády ČR.
• foto: 
profimedia.cz

Minulý týden zveřejnily Hospodářské noviny rozhovor s panem plukovníkem Šlachtou. Stěžoval si, jak skandální poměry u policie panují, a že po něm nadřízení chtěli vědět, na čem pracuje. Mohu pana plukovníka ujistit: V zaměstnání je něco takového úplně normální!

reklama

Tištěné Hospodářské noviny otiskly koncem minulého týdne rozhovor s odcházejícím policejním plukovníkem Robertem Šlachtou. Důstojník sdělil Hospodářkám skandální informace o poměrech, které v jeho útvaru panovaly. Byly skutečně nepěkné - pan Šlachta si stěžoval, že po něm opakovaně vedení policie chtělo vědět, na jakých případech dělá, a dokonce ho nadřízení výslovně varovali, ať si dává pozor. Je to nechutné, skandální a po nápravě volající, taková drzost nadřízených!

Chtěl bych ale panu plukovníkovi sdělit, že v tom není sám. I my v redakci Reflexu jsme šikanováni podobným způsobem. I po nás nadřízení drze chtějí, abychom jim oznamovali předem, na jakých článcích děláme. K tomuto šmírování dokonce slouží zvláštní institut, zvaný plánovací porada. Je to nechutné, ale je to realita. A podobně jako u policie, i mě se občas stane, že nadřízení zamítnou nějaký můj návrh, a varují mne, abych si dával pozor.

Na rozdíl od Šlachty však zažíváme šikanu ještě větší: Mě se opakovaně, s různými šéfredaktory, dokonce stalo to, že jsem přišel s nějakou geniální myšlenkou, a moji šéfové ji nehorázně ignorovali, nebo dokonce rovnou necitlivě zamítli. Proto Šlachtovo rozhořčení plně chápu a jeho znechucení vedením policie podporuji. A chtěl bych panu plukovníkovi doporučit, aby jako své nové působiště po odchodu od policie zvolil Autonomní sociální centrum Klinika. To jsou anarchisti, tam mu nikdo poroučet nebude.

Jiří X. Doležal


Klíčová slova: policienovinyšlachtaDiskuse ke článku

 

reklama
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře
reklama