nahoru

Móda obviňování z pohlavního zneužití ohrožuje všechny

Jiří X. Doležal3. července 2016 • 13:00
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
Profimedia.cz

Do Česka dorazila móda obviňování z pedofilie. Na Moravě vyhodili z práce učitelku, že dohlížela na sprchující se nahé prvňáky. Přitom pravděpodobnost, že jí to nějak rajcovalo, je limitně blízká nule.

Učitelka prvního ročníku základní školy z Tršic na Olomoucku dostala padáka. Důvodem bylo sexuálně nevhodné chování - zavírala se v umývárně na škole v přírodě s prvňáky. Ředitel Jaromír Vachutka podal na učitelku trestní oznámení a vyhodil jí z práce.

Šlo o učitelku oblíbenou, rodiče se angažují proti jejímu vyhazovu, ale o tom není tento text: Tento text a případ nešťastné učitelky ukazuje, že z obvinění z pedofilie se stává celospolečenský démon. Podívejme se nejprve na věc očima základních poměrů. To jest - jak častá je ženská pedofilie, a jak často se bude projevovat podobně jako mužská - sexuálním okukováním malých dětí, dotýkání se jejich těl a společné sprchování.

Vzhledem k tomu, že ženská sexualita je navzdory emancipaci úplně jiná než ta mužská, lze čistě z naprosté vzácnosti podobné deviace usuzovat, že společný pobyt s dětmi v umývárně neměl sexuální podtext. Škola by musela mít opravdu štěstí, aby v ní pracovala učitelka s tak mimořádně vzácnou diagnózou. Takže pravděpodobnost, že v té koupelně s dětmi byla ze sexuálních důvodů, je čistě díky základním poměrům ženských pedofilek v populaci limitně blízká nule. Mohu to prohlásit, aniž bych o cause cokoliv věděl, protože podobné projevy ženské pedofilie jsou zcela raritní.

Druhý úhel pohledu je účelovost jejího chování. Na svou čest prohlašuji, že nejen v první, ale i ve třetí třídě na mne zcela objektivně při mytí a koupání musela dohlížet maminka či babička, protože jsem měl tendenci nemýt se a jen, aby bylo slyšet, jako že se myji, jsem v proudu vody z vodovodu cákal rukou. Na škole v přírodě jsem nebyl, ale být tam, tak dohled nad mytím potřebuji. A nemyslím, že bych byl o tolik větší prase než jiní prvňáci. Takže pobyt učitelky v umývárně z nesexuálních důvodů byl v podstatě součástí jejích povinností, jejího výchovného působení na děti.

Tak sakra jaké pohlavní zneužívání? Nestává se z obvinění z pedofilie spíše nástroj na odstraňování ředitelům nepohodlných kantorů či rozvedeným manželkám nepohodlných exmanželů, než skutečná ochranou dětí?

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,360
20,630
28,740
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře