Komentáře

Výsledky vítací politiky: tisíc útoků na ubytovny migrantů v Německu

1. února 201610:26
Výsledky vítací politiky: tisíc útoků na ubytovny migrantů v Německu
Vyšetřování útoku z konce ledna. Villingen-Schwenningen, Bádensko-Württembersko.
• foto: 
ČTK/DPA/Patrick Seeger

Neschopnost evropských institucí a vlád řady západoevropských zemí při řešení migrační vlny přinesla zákonité důsledky. V nejpostiženějších zemích s největším počtem migrantů řádově narostl počet násilných útoků extremistů na uprchlíky.

Společnost se dá přirovnat k vodě. Když se někde hromadí tlak nespokojenosti, strachu a úzkosti a pojistné ventily demokracie ten tlak nestačí upustit, vyrazí voda stlačená nad míru pevnosti potrubí nějakou prasklinou na neočekávaném místě ven.

Evropské vlády v loňském roce prokázaly naprostou neschopnost čelit i neozbrojené invazi z Blízkého východu. Spolu s tím narůstaly i projevy „občanské angažovanosti“, která měla v očích svých pachatelů tu neschopnost státu zastavit migranty zastoupit.

Amina Merkelová prohrála. Evropa obrací, uprchlíky vrací
Němečtí kriminalisté proto loni vyšetřovali 1005 útoků na ubytovny pro běžence. Je to pět set procent předloňských případů — pětinásobný nárůst podobných neoddiskutovatelně hanebných útoků. Vyšetřování devíti set útoků vedlo k ultrapravicovým extremistům. Celkem 173 činů policie označila za násilné, patří mezi ně i 92 žhářských útoků.

To ukazuje jediné: Migrační vlna nás ohrožuje nejen primárně, ohrožením samotnými imigranty, ale i sekundárně. Neřešení problému migrace na úřední úrovni vyvolává v naší společnosti, v našich lidech, ty nejtemnější pudy, úzkost a strach — tedy pocity, na něž lidská psychika odpovídá agresí. Pokud se nepodaří zastavit migrační tsunami na vládní úrovni přijatelnými prostředky, začnou hrát v celé Evropě stále větší roli bandy agresívních a násilnických neonacistů a nepřijatelných útoků na přistěhovalce bude přibývat. Německo a další země Evropy se tak možná pomalu dostávají do stavu, jaký byl před nástupem Hitlera k moci, kdy podobně řádily nacistické bojůvky a napadaly Židy či levičáky.

Ruští Němci demonstrovali proti údajnému násilí cizinců. Média to popírají, policie také

Klíčová slova:

Diskuse ke článku


 
reklama
Nejčtenější články
DesktopMobile