Babiš je kovaný marxista - leninista! | Reflex.cz
nahoru

Babiš je kovaný marxista - leninista!

Jiří X. Doležal11. ledna 2016 • 07:00
Babiš je kovaný marxista - leninista!
Andrej Babiš
• foto: 
fotomontáž Jan Ignác Říha

V neděli po poledni jsem se rozplakal při pořadu Otázky Václava Moravce. Plakal jsem dojetím a sentimentem, připomínkou mládí, stříbrného větru a nekonečně pevných erekcí. Andrej Babiš totiž začal hovořit o žvanění v Parlamentu.

Jakožto člověk, který prvních dvacet pět let života strávil v socialismu a za socialismu také studoval na vysoké škole, mám za sebou státní závěrečnou zkoušku z marxismu - leninismu. To tenkrát bylo povinné. A já, jak jsem v mládí četl opravdu všechno, jsem pár Leninových děl skutečně i ne snad přečetl, ale prolistoval. A proto dobře vím, že soudruh Lenin označoval parlament jako žvanírnu, a komunismus hlásal jako efektivnější a spravedlivější způsob řízení společnosti, než parlamentarismus - onu žvanírnu.

Koukal jsem na Otázky a sledoval, jak se pan ministr Babiš rozohňuje. A s pobavením jsem hodnotil formální stránky jeho projevu - hádající se trhovec. Pak mne ale pan ministr dostal do kolen. Přesně v 31.20 záznamu (k vidění zde) totiž prohlásil, že dnešní český parlament nemá pravidla a že tam poslanci při obstrukcích žvaní. A já se rozplakal, protože mi Babiš tak připomněl Lenina, že jsem se rozněžnil nad svým ztraceným mládím a nevinností.

Pak mi došlo, že podobnost nebude náhodná - pan ministr jistě prošel nějakým stranickým školením a bude mít nejméně VUML - Večerní univerzitu marxismu - leninismu. A že se prostě i nyní, v době, kdy Lenina již čte málokdo, řídí jeho myšlenkami. Proto věřím, že pan ministr Babiš (podobně jako Lenin) dospěje k závěru, že parlamentní demokracii je třeba rozebrat, a nahradit jí efektivnějším rozhodováním. Adekvátním době. Proto by nyní samozřejmě stát neřídil Ústřední výbor Komunistické strany Československa, ale státosprávní divize Agrofertu. Realizaci odhaduji do konce roku 2017.

Jiří X. Doležal


Klíčová slova: babisAgrofertmoravecDiskuse ke článku

 

Komentáře
E15
Nejčtenější