Nekupujte u Židů cukr, máslo, mouku | Reflex.cz
reklama
nahoru

Nekupujte u Židů cukr, máslo, mouku

Jiří X. Doležal22. prosince 2015 • 11:30
Sporné farmy na Západním břehu
Sporné farmy na Západním břehu
• foto: 
Profimedia.cz

...protože nám zabili modrookou holku. Více než sto let starý český lidový popěvek z hilsneriády se vrací, a to v hávu levicové solidarity s Palestinci. Zboží z židovských osad na Západním břehu má být označováno.

reklama

Naši europoslanci důsledně odmítli návrh Evropské komise, aby zboží ze Západního břehu vyrobené Židy bylo viditelně označeno. Návrh na značkování židovských výrobků z Judei a Samaří má ale zastánce i v Česku.

V pondělí idnes.cz zveřejnila rozhovor s aktivistkou Petrou Šťastnou z hnutí International Solidarity Movement. Hnutí se zabývá ochranou práv Židy trýzněných Arabů.

Paní aktivistka v rozhovoru říká: "International Solidarity Movement ČR volá, společně s dalšími zhruba 50 organizacemi po celé Evropě, nejen po označování, ale po zákazu dovozu výrobků z nelegálních osad a po pozastavení asociační dohody mezi EU a Izraelem, která je explicitně podmíněna dodržováním lidských práv."

Takže pro připomenutí: jediní Arabi na Blízkém a Středním Východě, kteří žijí v režimu dodržujícím lidská práva, jsou Arabi izraelští. Včetně těch na Západním břehu. Pokud má aktivistka a její parta strach o lidská práva Arabů, ať začne prosazovat bojkot výrobků ze Saúdské Arábie, Kataru či Kuvajtu. Nic takového se ovšem neděje. Zato zboží z Judei - už podle názvu tradičně arabské enklávy - se má kvůli lidským právům viditelně značkovat. Jde o další pěkný pokus, jak postmoderní antisemitismus vydávat za politický postoj.

Proto bych chtěl aktivisty upozornit, že opatření z jejich hlediska k ničemu dobrému nepovede. Alespoň v české populaci se najde více lidí, kteří to zboží koupí, protože je ze Západního břenu, než těch, kteří je kvůli tomu nekoupí. Levicoví propalestinští aktivisté totiž nezaznamenali, že v této zemi bují filosemitismus (pro aktivisty bez klasického vzdělání: to slovo znamená židomilství). Proto bych doporučoval, aby místo zboží z židovských osad na Západním břehu prosadili značkování ne zboží, ale rovnou Židů. Je v tom v Evropě koneckonců dlouholetá historická tradice.Klíčová slova: izraelantisemitismusžidéDiskuse ke článku

 

reklama
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře
reklama