nahoru

Nechte Ransdorfa na pokoji, je nevinný!

Jiří X. Doležal5. prosince 2015 • 09:41
• foto: 
profimedia.cz

Odlišná historická zkušenost Švýcarska a nepochopení historických souvislostí chování východoevropských politiků - komunistů vyústila v hanebnou zvůli. Švýcarská policie zadržela Miloslava Ransdorfa. Neprávem!

Zprávu přinesl týdeník Respekt. Byla stručná. Europoslance Ransdorfa ve čtvrtek zadržela švýcarská policie. Policejní mluvčí ze Švýcar Judit Hoedl Respektu sdělila:

"Důvodem bylo podezření ze zločinu finančního charakteru. Byli vyslechnuti na policii a následně předáni státnímu zastupitelství Curych." Podle slovenského listu Denník N se lidé, kteří v této souvislosti mohli spáchat trestný čin, pokusili v bance získat – čili vybrat, nebo převést - tři sta padesát milionů eur. To je asi devět a půl miliardy korun.

A už zde je jasné, že Ransdorf byl zadržen nezaslouženě, nečestně a nespravedlivě! Naštěstí ho už zase pustili, už ho nedrží. Co se vlastně stalo? Všichni čtyři gentlemani, tedy Ransdorf a tři Slováci, jsou prý podle mluvčí podezřelí. To ve Švýcarsku znamená, že se pokusili něco ukrást, nebo někoho podvést. V tom, v nepochopení českých tradic Švýcary, je právě jádro pudla.

Převést cizí majetek bez souhlasu majitele do svého vlastnictví totiž bylo integrální součástí politiky a ideologie komunistických stran ve všech zemích, kde se dostali k moci. Soudruzi tomu ovšem neříkají podvod, či krádež, ale politicky korektněji ZNÁRODŇOVÁNÍ. A je historickou zkušeností celé východní Evropy, že znárodňování ke komunistům prostě patří.

Prosím tedy švýcarské úřady, aby měly pochopení i v případě, že by se nakonec prokázalo, že se soudruh Ransdorf pokusil něco znárodnit. Pokud si na území státu pouštějí komunisty, nemohou se divit.

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,270
20,570
28,850
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější