ANO: Andrej Babiš vyhrál první volby, nabubřelý Telička ale snížil úspěch hnutí | Reflex.cz
reklama
nahoru

ANO: Andrej Babiš vyhrál první volby, nabubřelý Telička ale snížil úspěch hnutí

Redakce Reflex.cz25. května 2014 • 23:55
babiš telička
babiš telička
• foto: 
Profimedia

Všechny průzkumy předpovídaly výhru ANO 2011 ve volbách do Evropského parlamentu. Počítali s tím dopředu i prezident Miloš Zeman (ten už posvětil, že si má hnutí právo vybrat eurokomisaře) a guru Andrej Babiš. Stalo se a Agrofert může být spokojený. I když to bylo jen těsné.

reklama

Jak tedy zafungoval stroj, který voličům vozil po republice čerstvé koblihy? Lídr ANO Pavel Telička zvolil taktiku (proč mu to Babiš dovolil, není jasné), která u Čechů není příliš oblíbená. Proto „jen“ 16,13 procent, což je méně, než při volbách sněmovních. Telička sršel přezíravostí (nerozumíte EU, já ano) a nabubřelostí (nejste nic, já něco znamenám). Že je to otravné a nepříjemné, se ví dávno. Odpuzuje to voliče ze středních vrstev. Takže Telička svým vystupováním hnutí pomohl daleko méně, než se čekalo.

Sestavil si také sám kandidátku, u které dodnes nevíme, zda zastupuje zájmy ANO, nebo byznysové nutkání někoho jiného. A nemusí to být v tomto případě dokonce ani Andrej Babiš.

Úsměvné na hnutí ANO pak bylo, jak Babiš a jeho žena porušili u volebního aktu zákon, když byli společně za plentou, což se nesmí. Ne, výsledek voleb to neovlivnilo a byla to jen taková menší patálie. Ale bohorovnost, s kterou to podnikatel, vicepremiér, ministr, vůdce hnutí a producent vodňanských kuřat přešel, o něčem do budoucna svědčí.

Redakce Reflex.cz


Diskuse ke článku

 

reklama
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře
reklama