ZDENĚK STRNAD: Za bouračku na D1 může v neposlední řadě otec mladého řidiče | Reflex.cz
reklama
nahoru

ZDENĚK STRNAD: Za bouračku na D1 může v neposlední řadě otec mladého řidiče

Zdeněk Strnad4. března 2013 • 06:00
Policie bouračka
Policie bouračka
• foto: 
Profimedia.cz

Otec nahlásil krádež audiny ve čtvrtek, den před bouračkou. Policistům řekl, že se jedná s největší pravděpodobností o jeho syna. To ale nebylo všechno - zapojila se do toho také zřejmě jeho bezpečnostní služba. Spustil lavinu událostí, které skončily tím nejhorším způsobem.

reklama

 

Nechci se tady zabývat tím, zda policisté mohli auto jedoucí přes 200 km/h zastavit lépe – měli ho samozřejmě zastavit daleko dřív. Těžko říct, zda byl zátaras na dálnici postavený správně, nebyl jsem u toho. Zda se nedalo udělat něco jiného. Jestli ho vůbec měli na tu dálnici pouštět, nebo jestli nemohli udělat zátaras na nájezdu. Jak účinné by mohlo být použití pásů s hřebíky. Jestli celou akci nemohli policajti provést už dřív, když jeho otec všechno nahlásil už ve čtvrtek.

 

Mladý M4rty (tak zněla jeho internetová přezdívka) nebyl podle všeho žádný svatoušek – vyhodili ho ze školy, auto si od otce “nevypůjčil” poprvé, a za volantem neměl co dělat – bylo mu 17, neměl papíry a den před nehodou chlastal jako prokopnutý kýbl. Celé to má ovšem jeden opomínaný aspekt: jakou roli v celém smutném příběhu sehrál jeho otec? Podle dostupných informací je jeho otec majitelem bezpečnostní agentury a poslal na něj svoje privátní psy ještě dřív, než po něm vyrazili policajti. Zní to logicky – audina měla údajně GPS lokaci a nemělo být tak obtížné ji vyhledat. Ve čtvrtek – tedy den předtím, než se to stalo, a v den, kdy jeho otec nahlásil krádež – odjel M4rty do Brna, tam u kamaráda v bytě hrál počítačové hry a spolu napůl vypili láhev vodky. Co dělala policie a bezpečnostní agentura od čtvrtku do pátku - tedy celý den? Věděli, kde to auto je? A to auto, co ho pronásledovalo a následně předalo pronásledování policistům – to bylo co? Měli kluci z bezpečnostní agentury dlouhou chvíli a hráli si tedy na Kobru 11?

 

M4rty si auto "nevypůjčil" poprvé. Jeho otec měl tedy udělat všechno proto, aby se mladej k těm klíčům podruhé prostě nedostal. Měl fungovat prostě otec, což evidentně nefungoval – kdyby fungoval, pak by možná vůbec nemusel volat policajty. Pokud poslal za klukem svoje lidi z bezpečnostní služby a zároveň to nahlásil, zní to jako pokus o pořízení alibi. Zřejmě chtěl prostě ukázat mladýmu pořádný ramena, něco jako „takhle to dopadne, když si na mě budeš mladej vyskakovat – nasadím na tebe policajty“ – a trochu se to zvrtlo. Lidi v ohrožení jednají často zkratkovitým způsobem – pokud někdo M4rtyho sledoval 80 kilometrů a teprve pak se rozsvítily majáčky, byla pravděpodobnost zkratu a bouračky větší než malá.

 

Nedokážu si představit, že bych na svého téměř dvouletého syna někdy v životě zavolal policajty. Prostě ne. Pokud někdo něco podobného udělá, je to fatální selhání rodičovské autority, a také přiznání slabosti – prostě to ten chlap nezvládnul. Dokážu si ale velmi dobře představit, jak mu asi musí být teď. Pokud si tohle čirou náhodou čte, mám pro něj vzkaz:

 

Kdybyste na syna neposlal policisty i agenturu, mohl jste mít možná doma obojí – kluka i auto.


P.S: Speciálně pro ty, kteří mají v popisu práce zastavovat auta - na videu níže vidíte jak se to dá krásně udělat i bez zátarasů. Slibte mi, že o tom budete přemýšlet.


 Klíčová slova: rxrxzdenekstrnadDiskuse ke článku

 

reklama
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře
reklama