Prezident je buzna? No a co!!!!

Václav Klaus   |   Foto:  Profimedia.cz
11.01.2013 14:30 - text: Jiří X. Doležal
Kdysi slavná skupina Visací zámek se pokusila zviditelnit vulgárním popěvkem na adresu Václava Klause a kandidátů, kteří se chtějí ujmout jeho křesla po něm. Václav Klaus je v popěvku obviněn z homosexuality, a po něm i prezidentští kandidáti. Prý jsou všechno buzny! My se ptáme: No a co?

 

  Česká republika patří k nejvíc gay friendly zemím v celé Evropě. Proto je trapný pokus Visáčů o návrat do centra pozornosti odsouzen k nezdaru už od samého počátku. Přesto stojí za pozornost.

 

 

Visací zámek odhaluje „překvapující“ skutečnost, že Václav Klaus je buzna, a ke konci klip ukazuje, že buzny jsou i mnozí prezidentší kandidáti. V jiné zemi by možná takový klip vzbudil pozornost, v Čechách však ne. My totiž víme své a jsme tolerantní. Navíc lživost celého klipu je nabíledni. Dokonce dvakrát.

 

Sdělení totiž můžeme v písni hledat hned dvojí. První - že prezident je zavrženíhodná osoba, slůvko buzna použita ve významu, že prezident buzeruje, otravuje. Což je samozřejmě nesmysl, my dobře víme, že Václav Klaus nikdy nikoho nebuzeroval. Naopak je tak významným filosofem, že naopak jeho systematicky buzeruje celá občanská společnost. Takže se Visáči prostě netrefili.

 

Prezident je buzna! Visací zámek oživil legendární píseň novým klipem

Prezident je buzna! Visací zámek oživil legendární píseň novým klipem

Několik hodin před volbou prezidenta nového je čas zavzpomínat na toho odcházejícího. Za všechny umělce se tohoto úkolu se ctí zhostila tuzemská punková legenda Visací…

11.01.2013 - Petr Kolář celý článek

 

Druhý význam písně bychom mohli interpretovat tak, že prezident je homosexuál. Většina redakcí českých periodik v minulosti dostala informace a detailní popisy této skutečnosti, a od počátku volební prezidentské kampaně pak tytéž výroky o většině prezidentských kandidátů a kandidátek. Stran kandidátek dostala media i informace o tom, že nejméně čtyři z nich dávají před muži přednost psům. Nevěnoval tomu pozornost nejenže nikdo se seriozních či bulvárních listů, ale dokonce ani Archeologické rozhledy. Takže Visáči „objevují“ skutečnost, kterou nejenže všichni dávno vědí, ale která vůbec nikoho nezajímá.

 

  Proto je třeba položit otázku, proč to kapela udělala. Prvním důvodem je, že už dávno nikoho nezajímá a chtěla by se přihřát na popularitě Václava Klause. Tak to ostatně dělá celá řada medií, komentátorů i umělců. Druhý možný důvod kapely je však znepokojivější: Nemá náhodou Visací zámek na Václava Klause sexuální apetit?

reklama


Diskuse ke článku


 

Anketa

Je správný plán ministra Babiše na zavedení elektronické evidence tržeb?
Ano
2382 46%
Ne
2801 54%
více o tématu
 
Sledujte Reflex.cz na Twitteru
 
 
reklama

Články a sekce označené symbolem zámek jsou součástí placené zóny. Pro přístup je nutná vaše registrace a platba dle zvolené varianty předplatného. Články a další prémiový obsah pak budete mít k dispozici po dobu odpovídající délce vámi zvoleného předplatného.

Zapomněl jsem heslo

Placená zóna

Placená zóna nabízí přístup k exkluzívnímu obsahu časopisu Reflex, zejména pak aktuální vydání Reflexu, které je na webu přístupné ihned v den vydání tištěného Reflexu.

Co Čech, to cyklista

Českem se už léta šíří bicyklismus. Bicyklismus jako životní postoj části městských obyvatel s inspirací v západní Evropě a USA. Kolo už...

celý článek »

Bude válka!

Je naše armáda připravena na to, co přijde za pět nebo deset let? Válka na Ukrajině a velmocenské ambice Ruska v „blízkém příhraničí“ spolu...

celý článek »

Za svobodu, za lásku!

K rozhovoru přijel o půl hodiny později, než jsme byli domluveni. Muž, který obsadil „zemi nikoho“ mezi Chorvatskem a Srbskem a vyhlásil...

celý článek »

Aktuální číslo