10 věcí, které byste měli vědět, než půjdete volit prezidenta

volební urna   |   Foto:  profimedia.cz
08.01.2013 06:00 - text: Markéta Lukášková
V posledních dnech vrcholí napětí. Všichni naoko dělají, že už je ta prezidentská volba fakt nezajímá, ale diskuze na internetu jsou vyhrocenější a nálada v jednotlivých táborech kandidátů bojovnější, než kdy dřív.

 

Chvílemi to vypadá, že někteří lidé hodlají páchat sebevraždu, nebo minimálně emigrovat, pokud jejich kandidát nevyhraje. Jestli jste jedni z nich a prezidentská volba ve vás vyvolává paniku a myšlenky na exil, přečtěte si následující desatero. Třeba vás uklidní, zmírní to vaši hysterii a nebudete brát celou věc tak fatálně.

 

1) Jan Fischer svoji kandidaturu na prezidenta nezruší, ani kdyby ho o to žádal Clint Eastwood v převleku za Boba Dylana. Neztrácejte proto čas čtením blogů a sledováním videí herců a zpěváků, kteří mají pocit, že jakožto umělci mají do volby prezidenta co kecat.

 

2) Ať už se prezidentem stane kdokoliv, chleba nezlevní. Nezlevní ani nic jiného, a výměnou hlavy státu se vlastně nezmění vůbec nic zásadního.

 

3) I kdyby na Hradě seděl váš kandidát, s jeho nástupem do úřadu se nezmění ani česká politika, ani čeští politici a ani vaši spoluobčané.

 

4) Právo zrušit Věci veřejné, Českou poštu nebo seriály na Nově prezident také nemá, a je úplně jedno jestli se jmenuje Roithová nebo Okamura.

 

5) Je úplně jedno, že váš kandidát nevyhraje. Cizinci se stejně budou stále domnívat, že Česká republika leží někde u Ruska. V tom lepším případě.

 

6) Ať to vyhraje kdokoliv, Jana Bobošíková nikdy kandidovat nepřestane.

 

7) Co se týče názoru vašeho kandidáta na amnestii, také se nemusíte bát, že byste zvolili špatně. Václav Klaus už stejně propustil úplně všechny.

 

8) Ani kníže na Hradě není zárukou toho, že se v podhradí neusadí krysy.

 

9) Ani úředník na Hradě není zárukou toho, že se v podhradí nebude krást.

 

10) Ať už to vyhraje kdokoliv, nemusíte se bát. Tomio Okamura se k tomu rozhodně vyjádří.

 

 

Schwarzenberg, nebo Franz? Rozhodněte ve finále velkého testu předvolební nálady

Schwarzenberg, nebo Franz? Rozhodněte ve finále velkého testu předvolební nálady

Ve včerejším hlasování na webu Reflex.cz získali významný náskok nad ostatními dva kandidáti: Karel Schwarzenberg a Vladimír Franz. Kterého z těchto dvou uchazečů o titul…

08.01.2013 - pev celý článek

reklama


Diskuse ke článku


 

Nejčtenější články

JIŘÍ X. DOLEŽAL: Z východu přicházejí barbaři

26. 08. 2014 - Jiří X. Doležal - Komentáře

JIŘÍ X. DOLEŽAL: Když na mne běží grázl s nožem, střílím!

26. 08. 2014 - Jiří X. Doležal - Komentáře

ANDREA HOLOPOVÁ: Řidiči, dejte si pozor na silniční žebráky!

26. 08. 2014 - Andrea Holopová - Komentáře

Anketa

Nechali byste se také polévat ledovou vodou v rámci populární akce Ice Bucket Challenge?
Ano
194 15%
Ne
1104 84%
Jen teplou vodou
23 2%
 
Sledujte Reflex.cz na Twitteru
 
 

Články a sekce označené symbolem zámek jsou součástí placené zóny. Pro přístup je nutná vaše registrace a platba dle zvolené varianty předplatného. Články a další prémiový obsah pak budete mít k dispozici po dobu odpovídající délce vámi zvoleného předplatného.

Zapomněl jsem heslo

Placená zóna

Placená zóna nabízí přístup k exkluzívnímu obsahu časopisu Reflex, zejména pak aktuální vydání Reflexu, které je na webu přístupné ihned v den vydání tištěného Reflexu.

Bratři v zajetí StB

Potomci národního umělce Zdeňka Štěpánka dodnes neradi vzpomínají na útlak ze strany komunistické tajné služby, kterým si prošli po emigraci...

celý článek »

Alexandr Vondra: Rus porozumí jen síle

Nečeká Evropu nová světová válka? Vlekoucí se konflikty na východě Ukrajiny a Blízkém východě vyvolávají pochybnosti, jestli nepřijde další...

celý článek »

Vodní svět

Myslel jsem si, že už to nikdy nezažiju. Naposled jsem sjížděl řeku v době, kdy jsem ještě neměl holku a kdy vám k východo­německému stanu...

celý článek »

Aktuální číslo