10 věcí, které byste měli vědět, než půjdete volit prezidenta

volební urna   |   Foto:  profimedia.cz
08.01.2013 06:00 - text: Markéta Lukášková
V posledních dnech vrcholí napětí. Všichni naoko dělají, že už je ta prezidentská volba fakt nezajímá, ale diskuze na internetu jsou vyhrocenější a nálada v jednotlivých táborech kandidátů bojovnější, než kdy dřív.

 

Chvílemi to vypadá, že někteří lidé hodlají páchat sebevraždu, nebo minimálně emigrovat, pokud jejich kandidát nevyhraje. Jestli jste jedni z nich a prezidentská volba ve vás vyvolává paniku a myšlenky na exil, přečtěte si následující desatero. Třeba vás uklidní, zmírní to vaši hysterii a nebudete brát celou věc tak fatálně.

 

1) Jan Fischer svoji kandidaturu na prezidenta nezruší, ani kdyby ho o to žádal Clint Eastwood v převleku za Boba Dylana. Neztrácejte proto čas čtením blogů a sledováním videí herců a zpěváků, kteří mají pocit, že jakožto umělci mají do volby prezidenta co kecat.

 

2) Ať už se prezidentem stane kdokoliv, chleba nezlevní. Nezlevní ani nic jiného, a výměnou hlavy státu se vlastně nezmění vůbec nic zásadního.

 

3) I kdyby na Hradě seděl váš kandidát, s jeho nástupem do úřadu se nezmění ani česká politika, ani čeští politici a ani vaši spoluobčané.

 

4) Právo zrušit Věci veřejné, Českou poštu nebo seriály na Nově prezident také nemá, a je úplně jedno jestli se jmenuje Roithová nebo Okamura.

 

5) Je úplně jedno, že váš kandidát nevyhraje. Cizinci se stejně budou stále domnívat, že Česká republika leží někde u Ruska. V tom lepším případě.

 

6) Ať to vyhraje kdokoliv, Jana Bobošíková nikdy kandidovat nepřestane.

 

7) Co se týče názoru vašeho kandidáta na amnestii, také se nemusíte bát, že byste zvolili špatně. Václav Klaus už stejně propustil úplně všechny.

 

8) Ani kníže na Hradě není zárukou toho, že se v podhradí neusadí krysy.

 

9) Ani úředník na Hradě není zárukou toho, že se v podhradí nebude krást.

 

10) Ať už to vyhraje kdokoliv, nemusíte se bát. Tomio Okamura se k tomu rozhodně vyjádří.

 

 

Schwarzenberg, nebo Franz? Rozhodněte ve finále velkého testu předvolební nálady

Schwarzenberg, nebo Franz? Rozhodněte ve finále velkého testu předvolební nálady

Ve včerejším hlasování na webu Reflex.cz získali významný náskok nad ostatními dva kandidáti: Karel Schwarzenberg a Vladimír Franz. Kterého z těchto dvou uchazečů o titul…

08.01.2013 - pev celý článek

reklama


Diskuse ke článku


 

Anketa

Je důstojné zpeněžovat odkaz Václava Havla?
Ano
247 9%
Ne
2498 91%
více o tématu
 
Sledujte Reflex.cz na Twitteru
 
 
reklama

Články a sekce označené symbolem zámek jsou součástí placené zóny. Pro přístup je nutná vaše registrace a platba dle zvolené varianty předplatného. Články a další prémiový obsah pak budete mít k dispozici po dobu odpovídající délce vámi zvoleného předplatného.

Zapomněl jsem heslo

Placená zóna

Placená zóna nabízí přístup k exkluzívnímu obsahu časopisu Reflex, zejména pak aktuální vydání Reflexu, které je na webu přístupné ihned v den vydání tištěného Reflexu.

Grázl číslo 1

„My ho tady nechceme, vezměte si ho zpátky,“ říkali mi v JAR všichni, kdo věděli, že jsem taky z České republiky – jako jejich celosvětová...

celý článek »

Vyhořelá? To nejsem

S Danou máme sraz v pyšelské hospodě. Místo není náhodné. Jsme spolužačky, na zdejší základní škole jsme spolu sedávaly v lavici u okna a trumfovaly...

celý článek »

Z rodinného alba

Smrt Moniky a Kláry Kramných a soud s Petrem Kramným, obviněným z jejich vraždy, s sebou nesou další tragédii. Méně viditelnou, v pozadí,...

celý článek »

Aktuální číslo