nahoru

Ze Strážnice po Šumárnické naučné stezce

Marek Novotný20. července 2012 • 06:00
Větrný mlýn
Větrný mlýn
• foto: 
Profimedia.cz

Historické centrum výchozího města Strážnice stojí za samostatnou prohlídku, spousta zajímavostí nás však čeká i na trase tohoto cyklovýletu. Budeme míjet řady vinic, vinných sklípků, původní, plně funkční větrný mlýn v Kuželově. Nejzajímavější zástavkou je ale bezpochyby obec Kněždub, kde je Muzeum bratří Úprků místní hřbitov přezdívaný Slovácký Slavín.

 

Nástupním i cílovým místem tohoto cyklovýletu je město Strážnice.

 

Od vlakového nádraží ve Strážnici vyrazíme po Šumárnické naučné stezce. U rozcestí Šumárnické a Oskorušové stezky odbočíme vpravo po Oskorušové, směr Žerotínská kaple, Holý vrch a Radějov.

 

Cykloklub obtížnost 2


Náročnost:
středně náročná trasa, bez technicky obtížných úseků

Délka:
48 km

Převýšení:
cca 750 metrů

Doporučené kolo:
trekové nebo horské (MTB), vhodné i pro croozery

V Radějově odbočíme na cyklotrasu č. 46 ve směru k vodní nádrži Lučina a přes Kněždubský háj (kde se k cyklotrase 46 opět připojuje Šumárnická stezka), a Malou Vrbku se dostaneme do Hrubé Vrbky, ve které odbočíme vpravo na Šumárnickou stezku.

 

Přes Kuželov se dostaneme do Velké nad Veličkou a zpět do Hrubé Vrbky, kde odbočíme vpravo na Tasov. Zde se připojíme na Strážnickou stezku a přes Hroznovou Lhotu a Kněždub dojedeme do Tvarožné Lhoty. V Tvarožné Lhotě odbočíme doprava na červenou TZ – Cestu Marušky Kudeříkové, která nás dovede až do Strážnice.

 


Zobrazit místo Strážnice na větší mapě

 

Stáhněte si mapu ve formátu GPX nebo KML.

Marek Novotný


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,850
22,020
28,920
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější