nahoru

Hlubokými křivoklátskými lesy

Marek Novotný20. července 2012 • 06:00
Kivoklát
Kivoklát
• foto: 
Profimedia.cz

Z výchozího města vyrazíme do hlubokých křivoklátských lesů, kterými se dostaneme až k jednomu z nejznámějších českých hradů – Křivoklátu, jehož počátky sahají do 13.století a přestože ho ve středověku zpustošila řada požárů, díky puristické přestavbě je dnes velmi populární a navštěvovaný. Zpět do Rakovníka se vrátíme proti proudu meandrujícího Rakovnického potoka.

 

Nástupním místem této trasy je Husovo náměstí v Rakovníku.

 

Z náměstí vyjedeme po červené turistické značce směrem na Hamr a Skelnou Huť.

 

Cykloklub obtížnost 2


Délka:
 41 km

Převýšení:
cca 750 metrů

Doporučené kolo: horské (MTB)

Ve Skelné Huti u Hájovny Belšánka z červené uhneme vpravo do lesa na modrou turistickou značku na které se budeme držet tak dlouho, dokud nepřijedme k asfaltové silnici (č. 227).

 

Po ní se dáme vlevo a na první odbočce (u hájovny Děvín) zase vlevo, směr obec Nový Dům.

 

Tou projedeme a držíme se žlutého turistického značení až k rozcestí v lese, kde cesta uhýbá vpravo do lesa. Po žluté pokračujeme až do obce Písky, za níž zabočíme z asfaltové cesty vpravo a držíme se červeného místního značení až do obce Křivoklát.

 

V Křivoklátu se napojíme na cyklotrasu č. 303, po které se proti proudu Rakovnického potoka dostaneme skrze Městečko až do Pustovět.

 

V nich cyklotrasu 303 opustíme a napojíme se na červenou turistickou značku. Dovede nás přes Lašovice a Dolní Chlum až zpátky do Rakovníka.

 


Zobrazit místo Rakovník na větší mapě

 

Stáhněte si mapu ve formátu GPX nebo KML.

Marek Novotný


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,830
22,140
29,050
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější