nahoru

Místy, kde život skončil s nástupem komunistů

Marek Novotný20. července 2012 • 06:00
Prášily
Prášily
• foto: 
Profimedia.cz

Výchozím bodem výletu je malebná šumavská obec Prášily, která se rozkládá v místě bývalého vojenského prostoru a až do začátku 90. let byla pro turisty nepřístupná. Během tohoto výletu navštívíme několik míst, kde život skončil koncem 40. let a řada z nich je velmi krásných.

 

Nejvyšším bodem výletu je bavorský vrchol Grosser Falkenstein jehož skalnatý vrchol je ve výšce 1315 m. n. m. a pokud přeje počasí, nabízí daleké výhledy jak do Čech, tak do Německa.

 

Nástupním i cílovým místem tohoto cyklovýletu jsou Prášily na Šumavě.

 

Cykloklub obtížnost 4


Náročnost:
náročná trasa, minimum technicky obtížných úseků

Délka:
38 km

Převýšení:
cca 1200 metrů

Doporučené kolo: trekové nebo horské (MTB), vhodné pro croozery, ale pozor na prudké výjezdy a sjezdy

Z Prášil vystoupáme na bývalý hraniční přechod Gsenget a přejedeme na německou stranu Šumavy. Značení je tam přehledné, budeme tedy sledovat odbočky vpravo, na trasu č. 6 směr Grosser Falkenstein.

 

Čeká nás sice obtížné stoupání, budeme však odměněni nádherným výhledem a občerstvením v turistické chatě, jen je třeba mít ssebou nějaké to euro.

 

Z vrcholu budeme sledovat trasu č. 7 a nedaleko česko-německé hranice odbočíme vpravo na přechod Debrník/Ferdinandsthal. V osadě Debrník se potom vydáme vpravo, po cyklostezce č. 2113 až do bývalé osady Hůrka. Z ní pojedeme po cyklotrase č. 2119 až na prášilskou silnici. Tam odbočíme vpravo a dojedeme do zpět Prášil.

 


Zobrazit místo Prášily na větší mapě


Stáhněte si mapu ve formátu GPX nebo KML.

Marek Novotný


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,840
22,230
28,930
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější